Fc Miškovice - MB 2:7 (0:5)

Kobylisy - hřiště UMT Meteoru v Bedřichovské. Derniéra podzimu 2019. Předehra závěrečné rozlučky. S vydatnou podporou hráčů A týmu v roli fanoušků. Už před zápasem jsme o třech bodech měli jasno.

   Bez kapitána Vodičky, Kašpara, Kučery, Vyskočila. Za klandrem však obrovská podpora hráčů z A týmu, která dopoledne porazila Zbraslav 2:0 a udržela po podzimu třetí místo, dva body od postupové pozice. Na jaře tak budeme ve hře o případný double. O ten hraje i Braník. A tým i B tým má dokonce na prvních pozicích. Byl by to historicky unikátní moment, kdyby v jedné sezóně se povedl double hned dvěma různým týmům ze stejných soutěží. Pojďme k zápasu.

       11´ Zápas se nehrál v Miškovicích, nýbrž na Meteoru na UMT, což mělo vyhovovat především nám. Hráli jsme od začátku dominantně, vývoj prvního poločasu odpovídal realitě. Po rohovém kopu trma vrma ve vápně, k míči se dostal Viktor Smejtek a klandr se rozhoupal v rytmu samby poprvé. 0:1

      25´ Prudký centr Rajniše si Kopal ve vápně zpracoval na hrudník, učinil pouze jednu zasekávačku, což klandr nelibě nesl a poté placírkou překonal ztuhlého brankáře Grigu. Klandr si zapískal a rozvlnil se podruhé. 0:2

      32´ Rychlý kontr do obrany Miškovic způsobil závar ve vápně, z něhož maximum vytěžil Morgenstern. Na vápně se dostal k odraženému míči, precizní kroucenou střelu zatočil ke vzdálenější tyči a šel slavit k rozhoupanému klandru. 0:3

      34´ Zabrousil ostře do soupeře Krejčí, čímž vyfasoval žlutou kartu a frustrace soupeře se poněkud vyhrotila. Navíc o minutu později jsme opět navýšili.

     35´ Další kontr do obrany soupeře po levé straně jsme postupně přenesli až na Kopala, který neomylně skóruje. Tentokrát šel klandr sám rozhoupat a slavit vstřelenou branku s početným fanklubem. 0:4

      39´ Ve tváři trenéra Trhlíka se snad poprvé objevilo jakési uklidnění, když se Kobylisy neslo "Grande Paolo". Kopal si totiž navedl míč na levou nohu, vykašlal se na zasekávačku a trefil mezi nohy brankáře. Devastující pátý zásah do sítě Miškovic. Třináctá branka v sezóně a dovršený hattrick. 0:5

        Druhá půle se nést v podobném duchu. Jenže Miškovice do ní vstoupily mnohem aktivněji a především lépe. My mnohem pasivněji a hůře, myšlenky našich hráčů už možná směrovaly k závěrečné rozlučce, co kdo bude pít a s kým tancovat...A tak musel své kvality prokázat i Pospíchal v brance, který první půli pouze mrznul.

      46´ Hned dvakrát musel Pospíchal čelit nájezdu značka "face to face". V obou případech úspěšně.

      51´ Paradoxně se prosazujeme my, i když Miškovice byli lepším týmem v úvodu druhého poločasu. Trochu se štěstím se ve vápně soupeře dostal k míči Löwe a bez rozpaků trefuje. 0:6

      53´ Všichni pozorujeme pohotovou střelu nadstandardního hráče Miškovic Ondruše. Jeho dalekonosná přesná střela udělala ze všech přítomných pouze diváky. Klandr se bavil fotbalem, takže oslavil i tuto branku. 1:6

      68´ Na desátý rohový kop si na přední tyč naběhl tyč opět Löwe a svým druhým gólem navýšil. Klandr mohl spustit unisono song "Láska je láska, když choděj kluci s holkama..."  1:7

      81´ Poslední slovo si vzal soupeř, který ve druhé půli hrál mnohem lépe. Na rohový kop si úspěšně naskočil Vatansever. 2:7

Je dobojováno. Na podzim jsme získali 34 z 45 bodů. Doma vždy vyhráli, z venku přivezli 10 z 21 bodů. Nastříleli jsme 60 branek, z nichž 13 dal Kopal a 11 Löwe. Inkasovali jsme 23x. Jsme druzí. A momentálně probíhá závěrečná rozlučka s fotbalovým rokem 2019. Ještě nás čeká 7. prosince od 18 hodin střešovický Galavečer. Další příběhy z našich zápasů však napíšeme v příštím roce. Snad budou mít pro nás i ten úsměvný podtext. Držte nám palce a díky všem za podporu.

Branky: 11´ Smejtek,  25´ + 35´ + 39´ Kopal, 32´Morgenstern, 51´+ 68´ Löwe

Sestava SKS:  Pospíchal - Krejčí, Brantal, Smejtek V., Češka, - Vejvoda, Jelínek, Rajniš, Morgenstern, - Kopal, Löwe ( do hra zasáhli Uhlík, Lega, Minařík, Suchánek)

Hráč zápasu: č. 19 Kopal Pavel (Grande Paolo) 

                                                                                                                                                                                                         Zizzé

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY