Zbraslav B se ve Střešovicích přiblížila postupu i se záložníkem v brance

Střešovice - Bitva Střešovic C s rezervou Zbraslavi neměla vítěze. Po remíze 3:3 mohli být spokojenější hosté, kteří před nedělním soupeřem vedou tabulku II. třídy skupiny A o sedm bodů. „Jenže jsme vedli 3:1, takže je u nás spokojenost tak napůl,“ přiznal zbraslavský kouč David Bouček. I v táboře Střešovic vládly rozpaky. „Při pohledu na tabulku je to ztráta, ale když dovedete k remíze zápas, kdy prohráváte 1:3, musíte to brát,“ ví trenér Martin Pačanda.

 

Zápas nabídl pořádnou zápletku. A ne jednu. Střešovice vedly 1:0, pak ale prohrávaly 1:2. V tu chvíli nedaly penaltu a místo toho inkasovaly třetí gól. „Když jsme vedli, tak bylo cílem přežít dalších pět minut. My totiž hrozně rychle dovolíme soupeři vyrovnat,“ líčil Pačanda. Jeho svěřenci zabrali pro změnu až za stavu 2:3. „Když se nám povedlo chvíli před poločasem snížit, tak jsem si byl jistý, že nakonec ještě vyrovnáme,“ věřil trenér Střešovic C.

 

A ve druhé půli se jeho přesvědčení stalo skutkem. Za hosty totiž musel po přestávce chytat hráč z pole. „Před poločasem dojel útočník soupeře ve skluzu našeho gólmana Petra Třebenského. Nechtěl, ale už to nezastavil. Zkoušeli jsme všechno možné, vystříkali na kotník brankáře celý kelen, ale nemohl pokračovat, nemohl ani stát,“ vrátil se k nepříjemné chvilce trenér Zbraslavi B Bouček.

Náhradního gólmana na utkání neměl, mezi tyče se tak postavil hráč z pole Jakub Greguš. „Bylo jasné, že je to nepříjemnost, ale věděl jsem, že si třeba v hale občas stoupne do branky, sice do té malé, ale přece jenom někdy chytá,“ prozradil Bouček, proč volba padla právě na záložníka Greguše.

 

Ten podle něj úkol splnil, i když jednou kapituloval. „Obránci mu pomáhali, jak se dalo. Skákali do střel, povzbuzovali. Neměl to jednoduché, terén byl kluzký. Soupeř střílel ze všech pozic,“ všiml si trenér zbraslavské rezervy.

 

Střešovický kouč Pačanda byl rád, že se po zranění gólmana neuchýlili hosté k nějakým urážkám a nevyhrotili zápas. „Zbraslav mě překvapila, ani nám nespílali,“ ocenil sportovní přístup zbraslavského celku. Na druhou stranu si myslí, že gól na 3:3 padl hlavně díky tomu, že v bráně soka nestál gólman. „Propadla mu do branky rána asi z 35 metrů. Kluci to samozřejmě zkoušeli i dál, ale už se nic neujalo.

 

Rány chodily vedle, nebo to pochytal,“ neshazoval výkon záložníka soupeře mezi tyčemi Pačanda.

Bitva o důležité body pokračovala a bylo se na co dívat. „Oba týmy chtěly vyhrát, s bodem se nespokojil nikdo, nikomu nestačila remíza,“ řekl trenér Střešovic C. A jeho protějšek od zbraslavského béčka to potvrzuje: „Pořád jsem věřil, že nějaký gól dáme. Ten zápas jsme měli vyhrát. Šance jsme měli, trefili jsme jednou i břevno. Říkal jsem si, kdyby to tam tak spadlo třeba v 89. minutě, to už by soupeř nestihl reagovat…“

 

Tohle přání mu ale nevyšlo.

Postupové karty jsou tak nejspíš jasně rozdané. Zbraslav B vede tabulku o sedm bodů a má lepší vzájemné zápasy. „Samozřejmě bychom rádi postoupili. Náskok máme, ale hotovo není,“ upozorňuje rezolutně Bouček. „Hotovo bude, až budeme mít tři kola před koncem náskok deseti bodů - a do toho je ještě daleko,“ dodává.

 

Přesto během rozhovoru zmíní, jaký obrázek by se mu na konci sezony líbil. Postup obou mužských zbraslavských výběrů do vyšší soutěže. „Áčko taky vede I. A třídu. Stačí mu vyhrát všechny zápasy do konce sezony a bude to. Je na tom podobně jako Sparta,“ říká. Jenže Letenští jsou na tom s tříbodovou ztrátou na Plzeň hůř než Zbraslav, která vede o dva body před Stodůlkami, které hostí.

Bouček uznává, že jeho tým má k postupu blíže. „Bodově jsme na tom lépe, to je fakt. Ale v áčku je kvalita, hrají vyšší soutěž a do přeboru se chtějí co nejrychleji vrátit. U nás dostávají šanci hodně mladí kluci. Zúročuje se tvrdá práce, co jsme odvedli v zimě. Dorostenci, co s námi makali, jsou teď o level výš,“ upozorňuje na progres. „Pokud se všechno povede a na konci sezony si áčko s béčkem zahraje utkání dvou postupujících, to by byla krásná oslava,“ zasní se Bouček.

 

„Kdyby se to povedlo, bylo by to krásné. Je to sen kluků, aby se dostali výš. Navíc nám postoupí i starší žáci. To by byla nádhera,“ podporuje kouče sekretář zbraslavského klubu Antonín Rákosník.

Ale i střešovické „céčko“ má před sebou zajímavou vidinu. Pokud by se tým posunul o stupínek výš, byly by střešovické mužské výběry seřazené hezky ve třech soutěžích pod sebou. Áčko v přeboru, rezerva v I. A třídě a céčko, nebo chcete-li juniorka, v I. B třídě. Ke splnění tohoto snu je ale nyní daleko, minimálně osm bodů… „Věděli jsme, jak je to rozdané. Chtěli jsme vyhrát. Kdyby se nám povedlo seřadit naše tři týmy v soutěžích pod sebou, bylo by to hezké,“ přiznal Pačanda.

 

Ten navíc pro šlágr nenapumpoval do svého týmu doping v podobě zkušenějších fotbalistů. „Máme mladé mužstvo a občas si jednoho nebo dva zkušenější hráče bereme, ale teď hrály naše týmy současně. Nešlo to, tak jsme si vzali dva mladší kluky z dorostu,“ usmívá se trenér Střešovic C, který dobře ví, že jeho tým už nyní může při zmínce o postupu jen doufat, že soupeř poztrácí body s jinými protivníky. „Pro Zbraslav je postupový cíl jasný. Oni chtějí na konci sezony postupový double. Pro ně je postup cíl, my budeme doufat,“ dodává Pačanda.

 

I kdyby jeho týmu snaha o posun výš nevyšla, zklamání v klubu vládnout nebude. Třeba díky dobré práci s mládeží. Už dva roky funguje v klubu C tým na bázi, kdy si v něm dorostenci zpříjemňují přechod do dospělého fotbalu. „Původně za ten tým hráli trenéři, co tu dělali. Nebylo to na vyšší soutěž. Postupně se dostali věkově do starých gard,“ vzpomíná Pačanda.

 

Teď je céčko opravdovou juniorkou. „Chtěli jsme usnadnit mladým klukům přechod do kategorie mužů. Mezi 19. a 21. rokem je tam znatelný posun nejen fotbalově, ale i v hlavě. Kluci si zvykají na dospělý fotbal,“ tvrdí Pačanda. A dobře vidí, že se klubu práce daří. „Na podzim jsme třeba dostali mraky dětských gólů, ale zlepšuje se to. Branky, co inkasujeme, už nejsou tak laciné,“ myslí si. „Posun je i v tom, že loni šli dva hráči do áčka a dva do béčka. Teď tu máme zase nadějné kluky, co se do budoucna určitě mohou prosadit výš,“ zakončil trenér Střešovic C.

René Machálek

zdroj: fotbalpraha.cz

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY