M'C' - Sokol Lipence B 0:2 (0:0)

LipenceStřešovice - Béčko zaskočilo favorizovaný domácí tým juniorů ze Střešovic, který dosud figuroval na druhém místě tabulky. Zkušeným výkonem nepřipustilo ostřelování naší branky, naopak využívalo každou možnost k zaútočení - a dvakrát to vyšlo!

 

Prvních pět minut to vypadalo, že budeme muset do ringu vhodit ručník a vzdát to. Domácí junioři nastoupili do zápasu nabuzení a nepůjčovali nám míč. Ale jakmile jsme se k balónu dostali, okamžitě směřoval vpřed na hrotového útočníka Honzu "Šálu" Týče nebo nabíhající záložníky, například Honzu Cikrta. Ten se také v 6. minutě dostal do akce, probíjel se do velkého vápna, tam ho domácí obránce podrazil, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá.

 

V dalším průběhu hry měli na kopačkách o něco častěji míč Střešovičtí, ale do šancí se prakticky nedostávali. Naše obrana je tam prostě nepustila. A když už náhodou nějaká střela pronikla za hradbu modrých dresů, Jirka "Háza" Havlíček byl spolehlivě na svém místě. Bezmoc soupeřových útočníků dokumentuje poločasové povzdechnutí mladého hrota trenérovi, které jsme zaslechli cestou do kabin: "Já se tam přes toho kapitána vůbec nemůžu dostat. On je strašně zkušenej... Leda že bych tam upad´..." - Ano, kapitán Tomáš "Melinho" Melich hrál zase velmi spolehlivě a dirigoval své spoluhráče.
A to ještě domácí mohou mluvit o štěstí, že se neujala některé z našich střel, například "Šály" po samostatném průniku nebo Radka Šedivého ze střední vzdálenosti. Střešovický brankář byl rád, že ji vytěsnil na roh.


Po změně stran domácí kousali ještě méně než v první půlce. Snažili se nakopávat dlouhé míče na útočníky, ale v drtivé většině byli nepřesní nebo je naši obránci pokryli, případně si pro míč doběhl "Háza". Ten pak v 60. minutě poslal dlouhý výkop na "Šálu", ten zpracoval míč a poslal do běhu Honzovi Cikrtovi. Honza se prosmýkl mezi obranou Střešovic a s přehledem podél vybíhajícího gólmana dal na 1:0 pro naše barvy.

 

Zbývalo třicet minut do konce. Ale jako by bylo čím dál tím víc jasné, že za delší konec provazu budeme tahat my. Domácí nebyli schopni vymyslet kloudnou akci. Ve středu pole jakž takž vládli, ale jak se měli dostat do střelecké pozice, zvadli jak rostlina v letošním vyprahlém létě. Naši borci v čele s jistým "Házou" si prostě výsledek pohlídali.


A když už jsme v závěru začali taktizovat, ukázala se zlatá ruka kouče Pavla "Kosana" Kosíka. V 89. minutě poslal na hřiště Vikyho Kábeleho, ten byl půl minuty na hřišti a vyslyšel pokyn svého otce z lavičky: "Poper se o to!" Vypíchl míč střešovickému záložníkovi, Honza Cikrt okamžitě poslal míč na rozběhnutého Radka Šedivého a ten tváří v tvář brankáři nezaváhal. Hned vzápětí sudí pískal konec.

Prostě opravdu vyhrála zkušenost. Zadní řady v čele s Házou neudělaly chybu. Obrana, ať to byl Tomáš Melich, Pavel Krejzar nebo oba krajní beci, nepustila soupeře do vážnější šance. Záloha skvěle pokrývala nábehy střešovických hráčů, a to ať to byl velezkušený Zdeněk Scheib, nebo šestnáctiletý benjamínek Daniel Čech. Velmi znát byla podpora posil Honzy Cikrta a Radka Šedivého, své si odehrál i Kuba Menšík a "Šála" Týč.

 

Sestava: Jirka "Háza" Havlíček - Tomáš "Zachy" Madej, Pavel "Krejzy" Krejzar, Tomáš "Melinho" Melich, Petr "Šťuch" Stauch - Kuba Menšík (90. Jarda "Taška" Kábele), Daniel "Dandyn" Čech (89. Viktor "Viky" Kábele), Honza "Ciky" Cikrt, Zdeněk Scheib, Radek Šedivý - Honza "Šála" Týč
Branky: Cikrt, Šedivý

(jkl)

zdroj: sokollipence.cz

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY