MC – Mezinárodní svaz mládeže 3:2 (1:0)

Střešovice - Důležité utkání s lídrem naší skupiny, na které se těšilo nejenom céčko, ale i celá střešovická obec, což se taky projevilo zájmem diváků o utkání. Náš soupeř byl pro nás těžko čitelný, jelikož jsme se s ním dosud neutkali, a jak zatím vidno, nemá jiné než postupové ambice. Mladý, velmi technicky a hbitě vybavený tým jsme mohli zastavit pouze srdcem, zkušeností, bojovností a týmovým výkonem!

Zápas začal soupeřovým „fičákem“, který jsme dlouho nezažili, přesná kombinace a následně dlouhé centry na rychlá křídla byla taktika, se kterou by měl jistě problémy i tým z vyšší soutěže. Několik závarů jsme ale vždy dokázali vytěsnit na roh, aut či zblokovat. V předu jsme tentokrát měli dvě rychlá bodavá tykadélka – Kubíčka a Morgensterna, kteří měli úkoly rozhýbat hru a případně ulevit středním řadám v nadechnutí se k útoku. Mnoho akci jsme nepředvedli a pokud už ano – kolmice M. Plisky středem na Kubíčka a gól, byla zastavena sporným odmáváním offsidu. Nejvypjatější situace zápasu ovšem přišla ve 41. min. kdy hostující útočník při dobíhání balónu v pokutovém území naskočil do našeho brankáře Beera, který si zkušeně střežil svou svatyni jako si střeží lvice svá mláďata. Krvavé zranění útočníka si vyžádalo ošetření v zámezí. Hráč ovšem neunesl tíhu situace a při odchodu z hrací plochy, počastoval naše fanoušky neslušným gestem, které rozhodčí viděl, a tak po právu vytáhl červenou kartu. Nakonec se nám přeci podařilo udeřit už v prvním poločase, po vybojovaném balónu u pravého rohového praporku adresoval centr Morgenstern na šikovně nabíhajícího Vrbku a ten v složité situaci u tyčky v 45. min hlavou zavěsil do šokované obrany hostujícího týmu – 1:0. Poločas!

Druhý poločas měli nesporně více ze hry hosté, ač jich bylo na hřišti o jednoho méně. Nicméně se nám párkrát povedlo situaci rychle vyhodnotit a přečíslit obranu, byly z toho gólové příležitosti jak pro Kubíčka, tak pro Morgensterna, ani jeden však nedokázal trefit svůj cíl – pojistku v podobě druhého gólu. A tak začali hosté trestat, nejdříve po brejku, se dostal z levé strany hostující hráč ke střele z blízka, kterou náš brankář ještě vyrazil, ovšem s dorážkou, ač si na ní ještě sáhl, si už poradit nedokázal – 61. min. 1:1. Najednou hosté ožili a nám se nedařilo, jakkoliv podržet balón, celé to mělo vyústění v 81. min., kdy skrytou střelou za hráčem po zemi přímo k tyči hosté otočili skoré na 1:2. To už byli na hřišti střídající Šírl a Jelínek, a byli to právě oni (vysláni do boje moudrým trenérem Zendulkou), kteří měli velkou zásluhu na našem zmrtvýchvstání. Za tři minuty v 84. min. házel z levé strany Šírl jeho typický dlouhý aut, který zpracoval Kubíček, poslal centr před bránu, kde nabíhal Jelínek a chladnokrevně hlavou zavěsil – 2:2! Za této situace jsme si říkali, že bude rozdělení každému po bodu spravedlivým koncem. Přiblížila se ovšem magická 89. min., kdy po faulu na půlce vyslal Šírl nádherný vysoký balón přímo na bránu, brankář jej dokázal vyrazit pouze na břevno, od břevna se odrazil do malého vápna, kde se v infarktové skrumáži zjevil jako spásný anděl z výšin fotbalového nebe Jelínek a propálil hosty, které tak odsoudil k první letošní porážce a střešovickým oslavám.

Sestava: Beer – D. Pliska, Zuzák, Gerschon, Rothe (68’ Šírl) – M. Pliska (77’ Jelínek), Krejčí, Vrba, Lada (68’ Zrnič) – Morgenstern, Kubíček (88’ Dražil)

Střelci: 45’ Vrbka, 84’ Jelínek, 89’ Jelínek - 61’, 81’ Chechelnytsky

V. Lada

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY