M'C' - Sokol Lipence B 1:1 (1:1)

Lipence.jpgStřešovice - Sváteční pondělní dopoledne strávilo lipenecké béčko na umělce prvních Střešovic. Kádr doplněný o pár posil z prvního týmu dokázal sebrat domácím bod. Gól do naší sítě jsme si v podstatě dali sami, ale na druhou stranu můžeme být rádi i za bod. Střešovičtí totiž ke konci hodně přitlačili na pilu a nebýt pružného Vrby a fotbalového štěstíčka, zápas by dopadl smutně jako áčku v sobotu v Nuslích.
Ihned po úvodním hvizdu se do nás soupeř, také s posilami z lepších manšaftů, pustil s nebývalou vervou a bylo vidět, že na remízu rozhodně hrát nechce. Do dvacáté minuty jsme úspěšně odvraceli útoky zelenobílých a od dvacáté minuty se hra přece jen začínala dostávat pod naši kontrolu. Kombinace po zemi vycházela na výbornou a hosté v modrobílé kombinaci se mnohem častěji dostávali do zakončení. Okolo 35. minuty byl mezi hranicí vápna a půlícím kruhem faulován kapitán Cipra. Kovalčík ze standardky napálil zeď, k odraženému míči přispěchal Rulík, nahrával k lajně Čechovi a ten podél malého vápna vracel zpátky do ohně. Předstoper Chroustovský zůstal po předchozí akci vychytrale vpředu, a mohl si tak pohodlně naběhnout na zpětnou přihrávku. Díky svému důrazu se i přes své strážce dokázal prosadit a doklepl míč do sítě - 0:1. Geniální!
Domácí bohužel odpověděli celkem záhy. Po jednom z vysokých balónů na hranici našeho pokutového území nezafungovala komunikace mezi Vrbou a Stauchem. Stauch chtěl hlavičkovat do bezpečí k Vrbovi, jeho přihrávka ale nebyla dostatečně důrazná. K míči se tak dostal domácí útočník a i přes veškerou snahu nejen obou aktérů se mu podařilo vyrovnat - 1:1.
Druhý poločas jsme nezačali přiliš vydařeně - hned po pěti minutách si stoper Tůma obnovil snad již chronické zranění třísel a musel nuceně vystřídat. Do hry přišel Pokorný, a trenéři proto lehce zamíchali obranou.
Do konce zápasu se Lipenečtí drželi zkrátka. Až na několik světlých momentů Týče, Barvy a Poula útočily výhradně Střešovice. Vrba se musel kolikrát blýsknout pohotovým zákrokem. Když už hosté odpočítávali posledních pár minut, zelenobílí posílili útočnou iniciativu a hned třikrát zahrozili pěknými pokusy hlavou. Naštěstí se ani jeden z nich neujal a lipenečtí hráči mohli začít oslavovat zasloužený bod.
Ani do třetice se Střešovicím nepovedlo nás porazit. Faktem sice zůstává, že k tomu teď měly nejblíže, ale i tak můžeme být na tuto skutečnost hrdí. Vždyť jsme to byli my, kteří jediní za celou minulou sezónu dokázali střešovickému céčku ve III. třídě sebrat body. Doufejme, že příští týden nebudeme muset body v žádném případě dělit. Do Lipenců přijede Chuchle B.

Sestava: Vrba - Stauch, Chroustovský, Tůma (50. Pokorný), Kovalčík - Čech (65. Hlava), Rulík, Cipra (C), Týč (65. Madej) - Barva, Poul

Branka: Chroustovský

(kov)
zdroj: www.sokollipence.cz

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY