SKS O35 – RC Ruzyně 5:2 (2:1)

Pod taktovkou Ledovouse - Pondělí 1. prosince v podvečer. V Praze začíná kalamita. Z nebe padá hustý namrzající déšť, namrzlé troleje vyřazují veškerý provoz tramvají v Praze, jeden z mých kamarádů sedí v křesle u zapáleného krbu a zachumlaný do deky si čte Přízrak od Jo Nesba.
Druhý kamarád si dopřává sportovního vyžití v kryté hale, kde je příjemných 18°C. Chvíli tenis, chvíli basket, na závěr nohejbal… Třetí kamarád dřepí ve vířivce s dvěma polonahými slečnami a teplotě nemá smysl se zmiňovat, protože je tam dost horko. Dvě 11 členný tlupy v daný moment vybíhají na hřiště pokryté ledovou krustou, dobrovolně na sebe nechávají stékat proudy ledové vody, která jim mrzne ve tváři, s úmyslem zahrajeme si prima fotbal. O den později poslouchám otázku. Proč jste to nezrušili? Odpověď? Náš vedoucí, trenér, kapitán, stoper se jmenuje Ledovous!

Prvních patnáct minut jsme vytvářeli na hřišti spící dojem. Omyl. Byli jsme jen totálně promrzlí. A soupeř toho využíval a byl mnohem aktivnější. Málem nám přepůlili břevno přenosné branky. Ve 12´již soupeř prorazil míč do naší branky. (0:1). Výkon i hru jsme začali zlepšovat až po vyrovnání. O to se postaral Zdeněk Kopsa. Na vápně dostal špetku klidu a prostoru a pro něj typickým způsobem, tvrdě, přesně a po zemi k tyči srovnal. (1:1)

V poslední čtvrthodince prvního poločasu jsme zlepšili pohyb, oba stopeři Ledovous i Kopsa vehementně podporovali útok, což sice bylo nebezpečné pro naši obranu, leč to pomáhalo vytvořit tlak. Ten vyvrcholil skvělou rozehrou, která skončila u Křepinského, ten zatáhl po straně míč a předložil absolutně přesnou pobídku pro hlavičku Zizzého. Pro Zizzého to už byla mňamka. (2:1)

O přestávce jsme si všichni otřela z vlasů, očí a tváří rampouchy a vlítli jsme do druhého poločasu. Především však Zizzé neměl svůj střelecký den. Doslova pálil jednu šanci za druhou, a tak se nebylo čemu divit, když si ho začal Ledovous dobírat. V 65´přišel faul v pokutovém území. K penaltě se postavil Kopsa a nebylo potřeba o tom dále více diskutovat. (3:1) Chtěli jsme si dvoubrankové vedení nějaký čas udržet, jenže chyba v rozehrávce nás o minutu později připravila i o toto vedení. (3:2) Pak přišla další kolmice na Zizzého a ten mířil sám na brankáře. Klička se mu na zmrzlém hřišti nepovedla, přesto oklamala gólmana, stahovačka před posledním bránícím hráčem se mu rovněž nepovedla, čímž tohoto hráče zmátl a skluzem dohrál míč do sítě. (4:2) V ten moment jakoby slyšel „konečně!“ z úst náčelníka Ledovouse. Zápas jsme dostali pod kontrolu. Útočné choutky Ledovouse se naplnily v samotném závěru. Přes celé hřiště učinil náběh, dostal přihrávku a podél vyběhnuvšího brankáře, při bránění dvěma hráči s přehledem vsítil pátý gól. (5:2)

Samozřejmě si neodpustil poznámku o tom, jak se dávají góly. Na druhou stranu to bylo příznačné zakončení fotbalového roku gardy v této sezóně 2014. 17 zápas v řadě bez prohry a poslední gól v roce vsítil ten Nejpovolanější. Příště bych to viděl na halu, poté bych si nechal líbit tu vířivku a rád si sednu do křesla ke krbu. Nic proti fotbalu v hrudkách ledu.

Příští zápas odehrajeme již v rámci zimního turnaje SKS.

Branky SKS: 29´, 65´ (pk) Kopsa, 39´, 79´ Zizzé, 85´ Ledovous-Novák

Sestava SKS: Pospíchal - Tymočko, Novák, Kopsa, Trhlík – Křepinský, Hloušek, Pačanda, Barták – Zizzé, Petr Musil