O35 - Beroun 5:4 (3:4)

kopacka mic„Když Vy to moc žerete!“ V dalším zápase nás měl prověřit kvalitní soupeř z Berouna, návštěvu Střešovic tak učinil i Patrik Brodan v čele berounského útoku. Už ve 3´jsme využili svou první šanci. Za obranu si naběhl Melounek a podélnou střelou nás dostal do brzkého vedení. (1:0) Leč ve 4´bylo vyrovnáno.

I naše obrana si počínala ve středu hřiště nedůrazně. (1:1) Velmi divoký a na góly bohatý úvod pokračoval. Ve 12´skvělou patičku Pačandy zúročil Zizzé technickou střelou. (2:1) A opět, ve 14. minutě jsme v obraně i v bráně zaspali a hostující hráč bez problémů dokončil své sólo. (2:2) Většinou se garda mohla spolehnout na svou obrannou činnost, dnes byla úspěšnější do útoku, v obraně to haprovalo. Patrika Brodana jsme ke gólu nepustili, ale několikrát nepříjemně zatopil našim bekům. Ve 21´se navíc soupeř prosadil střelou z dálky a Radek v brance i přes svoji výšku byl krátký.(2:3) Po půlhodině bylo vyrovnáno.

Melounek díky svému postavení snadno získal míč přímo z výkopu berounského brankáře a za odměnu mu ho zase vrátil, do sítě. (3:3) V 37´si zahrál odbíjenou v našem vápně Věchtík. Rozhodčí jeho ručku sice nezahlédl, jenže Věchtíkova tvář nezůstala z kamene a soupeř po zásluze kopal penaltu. (3:4) Poločas od nás byl velmi statický a laxní.

Do druhého poločasu jsme chtěli zlepšit pohyb a víc se natlačit na berounskou obranu, která přeci jenom působila slaběji než útok. A začali jsme v utkání dominovat. Pak začala trochu houstnout atmosféra pod tlakem emocí na obou stranách. Přispělo k tomu i několik odpískaných a neodpískaných zákroků. Zejména však vysvětlení těchto sporných situací jitřilo emoce. Domácí si stěžovali na přecitlivělé posuzování faulů na berounské hráče, hosté zase na posuzování ofsajdů. Úsměvnými slovy to vyjádřil rozhodčí Novotný, když prohlásil: „ Když vy to moc žerete, na to že jste garda!“ Přesně. Střešovická garda fotbal žere naplno. Nerada prohrává a fotbal miluje. A přestože Beroun hrál velmi dobře, tak Střešovice se nehodlaly smířit s tím, že s Berounem prohrají.

V 71´lob do vápna od Kopsy, zpracování Zizzého a šťastný obstřel znamenal vyrovnání. (4:4). V 77´mohl Zizzé rozhodnout. Petr Musil si v pozici face to face s brankářem neporadil. K dorážce se dostal Zizzé, ale střílel do poloprázdné branky mimo tyče. V 80´se však otočení skóre už podařilo. Melounkův roh točený do brány brankář s problémy vyrazil a Petr Musil pohodlně hlavou vsítil vítězný gól. Zbytek zápasu jsme ubránili i přes zranění Nováka a Trhlíka. V té době již na naší lavičce nebyli střídající hráči, což bylo nepatřičné. Nicméně připisujeme další cenné vítězství. A těšíme se na další zápas, který věřím, že zase budeme „žrát“ na plno.

Příští zápas odehrajeme v pátek 17. Dubna od 19 hodin proti Sk Chýně.

Branky SKS: 3´ + 30´ Melounek, 14´+ 71´ Zizzé, 80´Petr Musil

Sestava SKS: Radek – Tymočko, Novák, Věchtík, Trhlík, - Křepinský, Pačanda, Hloušek, Kopsa – Melounek, Zizzé (Petr Musil, Vodrážka, Barták)