O35 – FC Přední Kopanina 4:1 (2:0)

vice micu„Samochvála nesmrdí, jenom štve.“ Ke druhému zápasu jsme si pozvali tým z Kopaniny. Zápasy s Kopaninou jsou vždy velmi kvalitní a vyrovnané. Paradoxně nás vždy vybičuje k dobré hře a aktivnímu pohybu. Což platilo i tentokrát.

Obranná čtveřice Tymočko – Novák – Věchtík – Křepinský fungovala sebejistě, v brance nastoupil nový brankář Štěpán, který sice nepřesvědčuje svou kopací technikou, reflexy a brankářskou pohyblivostí však oplývá nadměrně. Na krajích fungovali náběhy Vodrážky i Musila, střed hřiště se snažili ucpávat Kopsa a Zizzé.

První poločas na sebe však nejvíce upoutal Melounek. Ve 19´ se postavil k exekuci přímého kopu a nasměroval míč víceméně k tyči způsobem, že brankář Kopaniny nestihl zareagovat. (1:0) Ve 30´se Melounek opět ocitl na konci gólové akce. Tentokrát ho ke skórování vybídl Zizzé přesnou „českou“ uličkou. Melounek dnes s koncovkou neměl problém. (2:0)

Především se nám dařilo dobře kombinovat, neztráceli jsme tolik míče a stíhali jsme se soupeřem běhat. V 55´jsme trochu polevili na tempu, hráli jsme riskantní rozehry a nebyli tak důrazní. Soupeř nás dostal pod tlak a v 59´ po několika našich chybách nás ztrestal brankou. (2:1) Kopanina se herně zvedla a my jsme se najednou chvíli hledali. Opět velmi dobrou hru předváděl Tymočko, který získal značné množství míčů. To už se do hry zapojil i rebel Vacula, jenž se zapojil mnohem později po začátku utkání.

Aktivně útočil i Kopsa, který několikrát zkoušel střelu z větší vzdálenosti. Obrana navíc opět zpevnila, a tak není divu, že přišla odměna v podobě třetího gólu. Lví podíl na brance měl opět Melounek, který zamotal obráncům hlavy ve vápně, pak mu trochu utekl míč, nicméně akci za něj dokončil Zizzé, který mířil do protipohybu všech hráčů a míč do sítě propasíroval. (3:1) V poslední minutě jsme trefili ještě jednou.

Tentokrát po levé straně se urval Vodrážka, zpětnou přihrávkou našel Zizzého a ten dokázal zachovat klid. (4:1). Opět jsme sehráli s Kopaninou výborný zápas a v globálu jsme zahráli výborně. Říká se, že samochvála smrdí, jenže my prostě víme, kdy hrajeme dobře a kdy nehrajeme. Samochvála nesmrdí, jenom štve. Přesto jsme příliš radost z vítězství nedali najevo. Občas to s tou srandou přeženeme, a pak místo „cigi-caga“ si vyjasňujeme mantinely. Nicméně cenný skalp jsme získali, v dalším zápase nás čeká 2. 10. od 19 hodin tým Berouna.

Branky SKS: 19´ + 30´ Melounek, 67´+ 80´ Zizzé

Sestava SKS: Štěpán – Tymočko, Novák, Věchtík, Křepinský, - Vodrážka, Kopsa, Zizzé, Petr Musil - Melounek, Barták (Vacula, Vojta)

(Zizzé)