O35 – Beroun 4:1 (1:0)

respekt"S lodivodem u kormidla". V páteční podvečer 2. října jsme na Cukrovarnická Stadium přivítali soupeře z Berouna. A byl to úplně jiný pocit hrát bez svého trenérského kapitána Nováka, který tentokrát nedirigoval z pozice stopera, tentokrát své lodivodské dovednosti prokazoval u pomyslného kormidla ze střídačky.

První poločas jsme hráli aktivně a Beroun jsme přehrávali. Lépe jsme se pohybovali, jen přechod do finální fáze jsme často řešili naivně anebo neefektivně. Gólovou trefu Zizzé zastavil rozhodčí kvůli ofsajdu. Při další akci ve vápně podklouzl Hloušek a rozhodčí nařídil pokutový kop. Jirka Hloušek však není Limberský, takže ihned signalizoval, že k faulu nedošlo a penalta byla odvolána.

O pár minut později se v šanci ocitl Pačanda, berounský obránce míč směřující do branky zastavil rukou nad hlavou, tentokrát píšťalka rozhodčího nezazněla, leč soupeř nedokázal gesto fair-play vrátit a vymluvil se na neznalost pravidel. V těchto zápasech nejde o medaile či diplomy a při dožadování se principů můžeme klidně zůstat nad věcí. V poslední minutě prvního poločasu se nám konečně podařilo skórovat. Petr Musil se v krátkém sledu podruhé objevil sám před brankářem, podruhé zvolil kličku, která oproti předchozí situaci vyšla a posunout míč do prázdné branky už nebyl problém. (1:0).

Do druhého poločasu jsme nastoupili velmi vlažně. Lodivod Novák se snažil točit sestavou, jednak proto, aby si zahráli všichni, chtěl nás i udržet aktivní. Bohužel jsme chybovali v rozehrávce a hned na začátku druhé půle jsme dovolili soupeři vyrovnat šikovným lobem. (1:1) Taktovku hry převzali hráči Berouna a dobrou čtvrthodinku na hřišti dominovali.

Pak se podařilo Petrovi Musilovi zachytit rozehru obránců, správně načasoval svou přihrávku Zizzému do vápna a ten nezaváhal. (2:1) O další dvě minuty později potáhl po straně míč Kopsa, dlouhým křižním centrem do vápna našel naběhnuvšího Vodrážku a ten se nebál střetu s vybíhajícím gólmanem a byl odměněn vstřeleným gólem. (3:1) Rychlé branky měly devastující dopad na energii Berouna . O dalších pět minut obraným odkopem Pačanda založil protiútok. Zizzé rychle vytáhl míč z vlastní poloviny, vyslal Melounka, který se dostal z míčem do vápna a pak ukázkově předložil téměř před prázdnou branku Zizzému, který pokračoval v náběhu. (4:1). Zápas se už dohrával, Beroun už působil velmi unaveně.

Po Kopanině jsme zdolali i Beroun a už v pondělí 12. října přivítáme od 19 hodin tým Čechie Smíchov.

Branky SKS O35: 40´ Petr Musil, 61´ + 69´ Zizzé, 63´ Vodrážka

Sestava SKS: Štěpán – Tymočko, Kašpar M., Věchtík, Trhlík, - Vodrážka, Hloušek, Pačanda, Kopsa, - Melounek, Zizzé (Vacula, Vojta, Barták, Petr Musil,)

(Zizzé)

FANSHOP