O35 - Sokol Nebušice 3:1 (2:0)

tycka sitZápas s nadsázkou. Nadsázka či zveličování nebo literární hyperbola označuje záměrné přehánění skutečnosti s cílem zdůraznit subjektivní závažnost. Nadsázka je častým prvkem reportů ze zápasu z gardy. Zkusme se podívat na takový zápas s nadsázkou.

Na soupeře z Nebušic jsme vlétli jako pořádně naočkované vosy. (nadsázka) Aktivně jsme se pohybovali, nabízeli se, kombinovali, včas přistupovali k soupeři. (není nadsázka) Díky tomu jsme se také brzy dostali do vedení. Vacula vymyslel geniální kolmici (není nadsázka) pro našlápnutého Zizzého (nadsázka), který pohotově skóroval. (není nadsázka) (1:0).

I nadále jsme hráli aktivně a první poločas z nás bylo cítit natěšení. (není nadsázka) Brzy jsme navíc přidali další branku. Skvěle kopnutý roh od Pačandy (není nadsázka) našel hlavičku do nebe se vymrštivšího Nováka (je nadsázka) a ten s přispěním obránců navýšil vedení. (není nadsázka) (2:0)

V prvním poločase jsme dominovali. Obrana soupeři nic moc nedovolovala a ve středu hřiště jsme byli silnější. Jen se nám nepodařilo přidat další branky. Sebevědomí má garda na rozdávání a první půle rozhodně patřila do kategorie „pohledný“ fotbal. (není nadsázka). Nový kouč A – týmu Pačanda se vyjádřil, že momentálně není příliš kam sáhnout pro posílení. Dovoluji si nesouhlasit, v gardě je hned několik adeptů. (nadsázka).

Druhý poločas už byl od nás velmi vlažný. Paradoxně to způsobila i snadná třetí branka. Nebušičtí stopeři si s brankářem a s míčem dávali „prosím, až po Vás“ a Petr Musil přispěchal se svým „s dovolením“ a míč jim vzal a dal snadný gól. (mírná nadsázka) (3:0) Hra se ve druhé půli vyrovnala, Nebušice se dokonce staly lepším týmem. Pozornost na sebe začal poutat brankář Štěpán Paulík.

Předvedl několik bravurních zákroků. (není nadsázka) Pak sice neodhadl centrovaný míč, který minul a soupeř ho snadno doklepl do sítě (3:1), ale chytil tolik ložených šancí, že by byl určitě nominován mezi nejlepší hráče zápasu. (není nadsázka) Garda si pohlídala vedení a raduje se z dalšího vítězství, a plete se další docela slušná šňůra vítězných zápasů. Tu by potřeboval jako sůl A – tým. Nu uvidíme, třeba se dočkáme nějaké překvapivé nominace na utkání. Třeba Zizzé hypnotizuje telefon, kdy mu zavolá hlavní kouč, aby spasil áčko. (double nadsázka na druhou) Věřím , čtenáři, že jste si užili tento zápas s nadsázkou a vězte, že v každém určitém věku se to začne hrát a brát trochu jinak. (není nadsázka)

Příští zápas hrajeme v pátek 20. listopadu od 19 hodin proti Semicím.

Branky SKS: 14´Zizzé, 23´Novák, 51´Musil

Sestava SKS: Štěpán Paulík – Tymočko, Novák, Věchtík, Trhlík, - Křepinský, Hloušek, Pačanda, Kopsa, - Melounek, Zizzé ( Musil, Vacula, Vodrážka, Kašpar M.)

(Zizzé)