O35 – Ruzyně 7:3 (3:2)

osvetleniLedovous se nedostavil - Poslední zápas v letošním kalendářním roce jsme sehráli proti výběru Ruzyně. Půl hodiny před začátkem se rozpršelo, a vznikla nadějná beznaděj, že se, stejně jako loni, dostaví sám pán Ledovous. Teplota se však pohybovala okolo 6°, tak naše tváře byly ušetřeny mrazivým pařátům.

K zápasu. Hned ve druhé minutě vymyslel Zizzé prostrkávačku mezi beky pro Melounka, který stejně pohotově umístil k tyči. (1:0) Přestože tentokrát nám velmi aktivně hrál střed zálohy, měli jsme s útočným přechodem problémy. Kraje zálohy zůstavaly nevyužity anebo přespříliš skryty. Fungovala nám však souhra Zizzé – Melounek.

Ve 22´ vybídl Zizzé opět Melounka ke skórování a ten měl dnes náladu střeleckého kata, nemilosrdně trestal. (2:0) Ve 28´ se chtěl Melounek Zizzému revanšovat. Posunul míč za obranu a dopřál Zizzému sólovou cestu na branku. Zizzé však (překvapivě) selhal. Vzápětí se potvrdilo „nedáš, dostaneš“. V 29´jsme se nedomluvili vzadu a soupeř nás potrestal. (2:1) Ve 36´bylo ještě hůř. Špatně načasované vyběhnutí brankáře umožnilo soupeři pohodlně dorazit míč do prázdné branky. (2:2)

Poločasové vítězství nám vrátil Vacula. Nejdříve se nádherně opřel do střely z dálky Vodrážka a trefil tyč, poté u rohového praporku se hbitě uvolnil Kopsa a přesným centrem našel Vaculovu hlavu. A ta je dostatečně zkušená na to, aby věděla, co má dělat. (3:2) Hrající trenér Novák o poločase vůbec nebyl spokojený. Vybízel nás k většímu pohybu, k výraznějšímu důrazu, abychom se méně hádali, více se povzbuzovali a nekňučeli. Nebo něco v tom smyslu. Tak jsme začali trochu více běhat a příležitosti se začaly naskytovat.

V 55´ Melounek svým přeběhem otevřel prostor Zizzému, ten si navedl míč na střelu, kterou však nasměřoval doprostřed branky, jenže byla natolik razantní, že ji gólman musel vyrazit přímo na nohu Melounka a ten dovršil svůj hattrick. (4:2) V 59´vzápětí po ose Zizzé – Vacula – Melounek, si poslední jmenovaný navedl míč do volného prostoru a přidal svou již čtvrtou branku v zápase. (5:2) V 70´se odražený míč před velkým vápnem odrazem dostal k Zizzému a ten na povel Nováka „vystřel“ s pomocí větru přesně trefil k tyči. (6:2). Deset minut před koncem jsme zahráli náš rohový kop tak nešťastně, že jsme nechtě založili soupeřův protiútok, který byl po anglicku i úspěšně zakončen. (6:3)

V 88´definitivní fotbalovou tečku za tento kalendářní rok učinil Petr Musil, který svůj průnik přesně zakončil. (7:3) V roce 2015 jsme odehráli zimní turnaj o Střešovický pohár. V něm jsme skočili na 4. místě. (porážky od ČZU 0:2, Bílá Hora 0:2, výhry nad Krňany 4:3, SKS juniorka 6:2, Kopanina B 4:3, a remíza s dorostem SKS 2:2) Ve 14 utkání jsme 11x vyhráli a 3x prohráli. V nich jsme nastříleli 66 branek, což je průměr 4,7 branky na zápas. Momentálně odcházíme na zimní přestávku s vítěznou šňůrou 6 zápasů.

Branky SKS O35: 2´ + 22´+ 55´+ 59´ Melounek, 42´ Vacula, 70´Zizzé, 88´Petr Musil

Sestava SKS: Štěpán Paulík – Tymočko, Novák, Věchtík, Křepinský, - Kopsa, Vacula, Pačanda, Martínek, - Melounek, Zizzé (Vodrážka, Musil, Barták, Kašpar M.)

(Zizzé)