O35 – Čechie Smíchov 1:2 (0:1)

Skřípající motorák - První utkání jarní sezóny 2016. Vstupní utkání je pro nás vždy nesmírně náročné, co se týká rozehranosti. Někteří hráči však zvládli odehrát zimní turnaj za SKS mix a tak se očekávalo, že si se soupeřem ze Smíchova bez potíží poradíme.

Zahájili jsme sice vlažně, hned v úvodu jsme se však dostali do několika nadějných pozic i obrovských šancí. V té první selhal Zizzé, když nedokázal obstřelil brankáře. Stejnou šanci v tváří v tvář dostal i Vacula, i on svůj obstřel nedotáhl k brance. Vázla nám kombinace, míč se nám motal pod nohami a vůbec to nevypadalo, že by nám fotbalová štěstěna byla nakloněna.

V průběhu poločasu se po bezchybném centru Kopsy dostal do další jasné gólové šance Zizzé, jeho hlavička z bezprostřední blízkosti však mířila jen do rukou brankáře. Jelikož i v obraně jsme se dopouštěli chyb v rozehrávce, tak jsme v závěru prvního poločasu snadno nabídli soupeři vedení. (0:1)

V druhém poločase jsme i nadále připomínali těžkopádný motorový vlak. Motoráku také trvá nekonečně dlouho, než se rozjede. A skřípot brzd se nedá poslouchat. A ten náš skřípal o sto šest na všech postech. Čechie nás začala přehrávat. Po jedné z kombinacích nám přivezli druhý gól přímo do prázdné branky. (0:2)

V druhém poločase jsme pálili další šance, častěji jsme však zkazili finální přihrávku, takže jsme se leckdy do zakončení ani nedostali. Až v 75´si na kolmici Vaculy naběhl Zizzé a konečně dokázal snížit střelou k tyči. (1:2) Náš motorák se konečně rozhýbal a vynutili jsme si viditelný tlak. Jenže Šinkanzenu, TGV či Pendolina jsme zdaleka nedosáhli.

I meta Elefant City nám zůstala vzdálena. Přesto jsme v 85´získali výhodu pokutového kopu, když Radek Zuzák srazil naši střelou částí ruky, k čemuž se i férově přiznal a tím předešel jakýmkoli diskusím. A pak nastala apokalypsa. Kopsa nevyslal k tyči zrovna nejprudší střelu. Brankář navíc přesně vystihl směr jeho střely.

Střelu zachytil v prostoru brankové tyče a vyškrábl ji ven. Zda míč přešel brankovou čáru celým objemem či nikoli by odhalila asi jen kamera, která však ve Střešovicích nainstalována není. Každopádně rozhodčí gól uznal, a tím se strhla neodvratitelná mela. Hráči Smíchova se rozčílili. Odmítli dál v zápase pokračovat a strhla se pořádná mela. Tento konec jakoby podtrhl kvalitu naší hry v tomto zápase. Skřípající motorák. Snad budeme v dalším zápase mnohem produktivnější a herně kvalitnější.

Další utkání odehrajeme v pátek 15. dubna od 19 hodin

Branky SKS O35: 75´Zizzé