Beroun - O35 2:6 (0:3)

kopackaOdbrzděný motorák - Tentokrát jsme vyjeli po dlouhé době na hřiště hostí. Po dvou porážkách na domácím hřišti nás přivítalo berounské slunné páteční odpoledne s nádherným pažitem. Jelikož jsme se téměř nesešli, museli nám pomoci mladíci Bláža a Šírl.

První fáze proběhla pro nás velmi vstřícně. Oba soupeři působili velmi těžkopádně, na hřišti nám bylo dopřáváno značného prostoru a především pro Petra Musila to byl ideální stav pro jeho rychlé nohy. Dvakrát na začátku frnkl a my vedli 2:0. Při dalším průniku pak nastřelil na brankové čáře nějakou část těla Kolji, od kolene po hýžďový sval, těžko říct, kterou částí vlastně Kolja dostal míč za čáru. (0:3)

Pak jsme mnoho slibně se rozvíjejících akcí zazdili pro jistotu už na začátku, kdo by totiž ten odbrzděný motorák chtěl zastavovat. No a pak se soupeř rozběhal. Sice jsme se hecovali slovy, pojďme zase běhat. Jenže my jsme se dosud nerozběhli. Jen jsme chodili o trochu rychleji než soupeř. A jelikož soupeř začal běhat, bylo ho plné hřiště, my jsme najednou nestíhali, na nic jsme neměli pořádně čas, dvacet minut jsme byli pod tlakem a Radek v brance se rozhodně nenudil.

Víceméně zázrakem jsme dohráli poločas bez inkasované branky. Druhý poločas začal tam, kde první skončil. Jen s tím rozdílem, že během pěti minut nás soupeř rozebral a snížil. (1:3) A šance Berouna se na nás jen hrnuly.

A pak přišel okamžik, který asi uvidíte jen na gardě. Nejdříve Kopsu rozčílil neodpískaný zákrok, což patřičně okomentoval, to jaksi rozčílilo rozhodčího, který to rovněž okomentoval a rozhodl se slovně Kopsu vyhnat ze hřiště. To jaksi rozčílilo další členy střešovického týmu, nejvíce Hlouška, který to svým jemným citlivým sarkasmem trochu přiostřil.

Tím rozhodčímu přivedl status „Nepříčetný“. Ten se velmi nevybíravým způsobem rozčílil na všechny strany včetně domácího výběru, čímž třetí vyloučenou osobou v tomto utkání byl sám rozhodčí. Byl odejit, naopak Hloušek i Kopsa byli navráceni a utkání se pod dohledem jednoho z Berounských hráčů dohrálo již v poklidu.

V dalším průběhu se dopustil hrubé chyby samotný berounský gólman, míč mu vypíchl Šírl a bez problému vstřelil míč do prázdné branky. (1:4) Vzápětí se z dálky do střely opřel Martínek, jeho střela skončila na tyči a dorážku zajistil Kolja. (1:5)

Pak nás opět Beroun rozebral a znovu snížil. (2:5) Jenže pak vypustil ze své nohy projektil „plavatku“ Šírl a ta zaplachtila snadno do sítě. (2:6) Výsledkově příjemné utkání mělo takovou divnou nahořklou pachuť. Motorák se sice odbrzdil, ale nijak zvlášť neutrhl ani nerozjel. Beroun má prostě hezké hřiště.

Další utkání odehrajeme v pondělí 9. května od 18.30 hodin v Nebušicích.

Sestava: Prokop – Šírl, Věchtík, Novák, Trhlík – Tymočko, Kopsa, Hloušek, Petr Musil, - Martínek , Zizzé (Haškovec, Blažek)

Branky SKS:4´ + 11´ Musil, 18´ + 74´ Tymočko, 69´ + 79´ Šírl