O35 - Smíchov 9:2 (3:0)

micuda 114910864719011[1]Hlavně se na hřišti nehádat - Hlavně se na hřišti nehádat. S tímto mottem jsme otevřeli novou sezónu 2016/2017. Letní přestávka nám zřejmě prospěla, protože od začátku jsme byli velmi aktivní. V první šanci sice Zizzé neuspěl, chvilku na to mu však Melounek předvedl, jak naložit s šancí. (1:0) Přesto Zizzé v další šanci opět neuspěl.

Tak se prosadil Syrový. Nejdříve dvakrát nebezpečně pálil ze střední vzdálenosti. Nakonec se ujal centr, ten si hlavou do vlastní branky umístil obránce Smíchova sám. (2:0) Pak se blýskl akcí ve vápně Petr Musil a vybídl Zizzého ke skórování. (3:0) V prvním poločase jsme soupeře k ničemu příliš nepouštěli a především jsme se na hřišti vskutku nehádali.

V druhé půli jsme měli raketový nástup. Během čtvrt hodiny jsme přidali další čtyři branky. Ústřední postavou byl Petr Musil. Nejprve se na levé straně uvolnil a připravil střeleckou pozici pro Zizzého. Ten z velkého vápna vymetl parádním obloukem horní růžek branky a všichni na hřišti věděli, že tento moment bude v tomto reportu dlouze popsán.

No bodejť, být natočený, jasný aspirant na gól roku, nebo alespoň měsíce září. (4:0) Z dalšího perfektního náběhu Petra Musila profitoval opět Melounek, který křížnou střelou zvýšil. (5:0) Pak dlouhý a přesný pas Pačandy v další gól přetavil Petr Musil sám. Výborně si míč zpracoval, přeloboval brankáře a do prázdné branky hlavou doklepl míč. (6:0) A znovu Petr Musil. Opět po levé straně potáhl míč a jeho zpětnou nahrávku ztrestal levačkou opět Zizzé. (7:0)

Pak se tempo začalo rychle vytrácet a soupeř měl možnost dosáhnout čestného úspěchu, byť míč za brankovou čáru museli donést. (7:1) Pak byl faulován Kopsa před vápnem. Nenechal se od přímého kopu odstavit Melounek a kop s přehledem zakroutil k pravé tyči. (8:1) Melounek nemusel dlouho smutnit. Zizzé vyslal do náběhu Petra Musila, ten dosprintoval s míčem do vápna a předložil ho Melounkovi před prázdnou bránu, a to pro Melounka fakt nebyl problém. (9:1)

Poslední slovo si však nakonec vzala Čechie. Drzý průnik do vápna byl zakončen ještě kličkou Radkovi Prokopovi. (9:2) V pohodovém tempu si připisujeme první výhru. A na hřišti ani v kabině jsme se nepohádali. Zatím. Snad nám to vydrží. Příští utkání sehrajeme v pátek 14. října od 19 hodin proti Semicím.

Branky SKS: 7´ + 56´ + 72´ Melounek, 30´ + 51´ + 60´ Zizzé, 18´ Syrový, 57´ Petr Musil, 67´ Kopsa

Sestava SKS: Prokop – Tymočko, Věchtík, Kopsa, Trhlík – Petr Musil, Pačanda, Syrový, Barták – Melounek, Zizzé (nastoupili Škobis, Horáček, Martínek, )
Trenér: Miloš Novák