O35 - Hostivice 4:5 (3:2)

908[1]Výhra nebo prohra, prašť jako uhoď. Třetí zápas gardy měl možná odčinit jarní deklasování od Hostivic a možná i napravit reputaci z posledního utkání. Pravdou je, že v týmu gardy jako by chyběl hlad po vítězství.

Proti Hostivicím jsme začali velmi kreativně. Přečíslení soupeře jsme rozehrávali tak, že jsme nabízeli přečíslení soupeři. Hned v úvodu rozehrál na útočné polovině Syrový a soupeř mu za 7 vteřin poděkoval za asistenci. (0:1)

Zahanbit se nenechal ani Pačanda. Ten takto rozehrál hned dvakrát. Soupeř ale jeho geniální rozehry nedotáhl k brance. To se povedlo až při rozehře Zizzého. Soupeř opět poděkoval a zvýšil vedení (0:2). První čtvrthodinka se nám tedy opravdu nepovedla. Přesto jsme hráli lépe.

To se projevilo vzápětí. V 18´si na centr Tymočka naskočil Zizzé a hlavou nediskutovatelně trefil do protipohybu. (1:2) O pět minut později Petr Musil se snažil před vápnem najít Zizzého, ten však nečekaně míč pustil za sebe, kde byl mnohem lépe postavený Martínek a ten svou přízemní střelou vyrovnal. (2:2) Ve 36´ jsme zcela otočili vývoj utkání.

Centr z pravé strany se snesl až k Petrovi Musilovi, ten si počkal na odskok míče a volejem zavěsil pod břevno. (3:2) V závěru poločasu jsme předvedli nejpohlednější akci utkání. Kopsa poslal do křídla nádherný pas na Vodrážku, ten učebnicově předložil do palebné pozice Šimberskému, technická střela však nakonec skončila na tyči.

Druhá půle od nás začala lajdácky. Již na počátku akcí jsme ztráceli jeden míč za druhým a nedokázali jsme využívat možností brejků. Soupeř nás brzy za to ztrestal. Téměř z brankové čáry dokončil svou zdařilou akci (3:3) My jsme se utavili. Mnoho zbytečných náběhů, neboť jsme lacině ztráceli míče, mnoho energii jsme vynakládali na to, abychom ho získali zpět.

Navíc jsme zase bránili celou šířku, takže obsadit střed hřiště nebylo možné. A soupeř k tomu přidal dvě parádní trefy ze střední vzdálenosti. (3:4, 3:5) My jsme navíc nedokázali proměnit pár náznaků šancí. Střela Zizzého šla příliš doprostřed, Martínek hlavičkoval metr vedle a Kopsa nedokázal prostřelit zeď.

Ujala se až Šimberského střela, možná lob, prostě střelecký pokus, který překvapil všechny aktéry. (4:5) Závěrečný tlak jen naznačoval jakousi snahu o vyrovnání. Někteří hráči výsledek utkání neřešení, ti, co chtějí vyhrávat, musí zatnout zuby a doufat, že chuť vyhrávat bude větší.

Branky SKS: 18´Zizzé, 23´ Martínek, 32´ Petr Musil, 73´ Šimberský

Sestava SKS: Prokop – Tymočko, Věchtík, Kopsa, Trhlík – Petr Musil, Pačanda, Syrový, Barták – Martínek, Zizzé (nastoupili Zuzák, Šimberský, Vodrážka, Novák) Trenér Miloš Novák