O35 - Sokol Nebušice 3:3 (1:2)

NebusiceTečka - Poslední utkání gardy v roce 2016 jsme sehráli doma s Nebušicemi. Terén svou bílou namrzlou slupkou již připomínal spíše zápasy zimního turnaje, teplota se pohybovala mírně pod bodem mrazu, přesto jsme na pohled nesehráli, zejména v prvním poločase špatné utkání.

Bohužel velmi brzy jsme prohrávali. Nebušická 13 prokázala nejen obratné vedení míče, ale našim obráncům předvedla i rychlost a ve své akci „one man show“ otevřela skóre. (0:1)

Po většinu první půle jsme drželi soupeře uzamknutého před pokutovým území a rychlými kombinacemi jsme se snažili dobýt obranný val. Přestože jsme dominovali v držení míče, v počtu přihrávek i zahrávaných standardních situací, hýřili jsme pohybem, vyrovnat se nám nedařilo. Ty největší šance nevyužil Zizzé, blízko ke gólu měli i Martínek či hlavičkující Trhlík.

Opět se nám dařilo především ve středu pole, kde minimálně kazili Vacula s Pačandou. A právě Pačanda nakonec dokázal srovnat poté, co si sám gólovou akci rozehrál přes Zizzého a Zuzáka. (1:1) Ačkoli je Mák sváteční střelec, „radoval“ se z branky jako když ráno vstává do práce. V samotném závěru prvního poločasu si však Nebušická 13 zopakovala svou show. Velmi podobným způsobem si připsala druhý skalp. (1:2)

Do druhého poločasu jsme vstoupili s odhodláním, že zápas otočíme. Trenér Novák nám sdělil něco o tom, že máme držení míče asi 80%, přesto tečeme. I ve druhém poločase jsme Nebušice mačkali jak citrón, leč jsme se nedostávali příliš k zakončení, přestože se nám relativně dařila kombinace. V 55´se nám konečně podařilo vyrovnat. Ujal se jeden z mnoha centrů ze strany, které do vápna snaživě posílali Zuzák s Tymočkem, nebo z druhé strany výtečně hrající Barták.

Právě Tymočkův centr našel hrudník Zizzého, který míč po zpracování dokázal uklidit do sítě. (2:2) O pár minut později se ujal i Bartákův centr. Ten pro změnu využil ke skórování Petr Musil a nám se podařilo otočit výsledek v náš prospěch. (3:2) Pak trenér Novák, který musel být úplně promrzlý opustil střídačku a naše hra zcela uvadla. Závěrečných deset minut bylo z naší strany trápení. A tak přišla tečka. Tečka od soupeře, tečka tohoto zápasu, tečka příběhu gardy v roce 2016.

Trestný kop Nebušic. V poslední minutě. I když nebušický exekutor kopu zamířil svou střelu k tyči, kde stál náš brankář Prokop, k naší smůle zapadla do sítě a zápas byl srovnán. (3:3) Tímto momentem zápas skončil. A s ním i rozpačitý rok. Nahoru, dolů. Otázka je, jak bude garda vypadat v roce příštím. Zimní turnaj nehraje, jaro je daleko. Snad Míla Novák najde sílu k organizování zápasů i pro příští rok. Každopádně patří Mílovi velké díky, že jsme mohli hrát. Tečka. Další utkání garda snad sehraje na jaře.

Branky SKS: 35´ Pačanda, 55´ Zizzé, 62´Musil

Sestava SKS: Prokop – Tymočko, Věchtík, Kopsa, Trhlík – Syrový, Pačanda, Vacula, Barták – Martínek, Zizzé (nastoupili Musil, Kašpar Michal, Zuzák)

Trenér Miloš Novák