O35 - Čechie Smíchov 6:1 (3:1)

C.SmichovJason Bourne - Druhý zápas, druhá výhra. Eso es se vrací. Sváteční střelci. Dohráváno v deseti. Do zápasu opět nastoupil Radek Zuzák. Tentokrát však na straně soupeře. Pod taktovkou Luboše Novotného přesně v 19.00 jsme rozehráli druhé utkání v tomto kalendářním roce.

Ve 12´parádní pas Jiřiny proměnil v úvodní branku Zizzé. (1:0) O čtyři minuty později si to dvojice zopakovala, tentokrát však Zizzé trefil pouze spojnici tyče a břevna. Naopak v útoku se osmělil i soupeř a první dvacetiminutovku uzavřel vyrovnávací brankou. (1:1) Ve 28´se opět prosadil Zizzé, když z voleje trefil Koljův centr. (2:1) Pak si vzal slovo Dan Klír.

Ve stylu, vím oč jde, vím co se stane, vím co udělám, protože přesně vím, co udělají ostatní a proto mám svůj plán, který bezchybně a stylově zrealizuji – prostě jak Jason Bourne, když jde do akce. Náběh v plném sprintu, stažení míče na prsa, stahovačka, zasekávačka, prostrčení, uvolnění se a ocitnutí se „face to face“ brankáři. Pohled doprava k tyči, střela doleva k tyči. Já ten gól neviděl, mám to jen z doslechu, ale asi fotbalová lahůdka „par excellence“. (3:1)

Druhý poločas jsme zahájili opět trochu vlažně a soupeř se dostával do nadějných situací. A pak to zase přišlo. Nová vycházející hvězda střešovického fotbalu opět získala pozornost všech přítomných novinářů. Bárty usiluje o natočení volného pokračování legendárního snímku „Eso Es“. Už před zápasem si navykl, že je takto oslovován a pod vlivem nekonečného sebevědomí se předvedl v plně kráse.

Náběh na dlouhý pas mezi dva bránící hráče, jedno-dotykové přiklepnutí a protáhnutí mezi beky a absolutně přesně zakroucená střela přes vybíhající brankáře do horního růžku. (4:1) Ani další akce nepatřila k nepovedeným. Mák dal hře pořádný rozhled a dlouhým pasem za obranu vybídl Smoldu k běhu. Ten se skutečně rozběhl, byl rychlejší než beci a především než brankář a pak z úhlu si vychutnal střelu do prázdné branky. (5:1) I další útočná akce se povedla, Mák převzal ve středu hřiště míč, posunul do strany Zizzému, ten se dostal za obranu a vrátil na penaltu Mákovi a bylo to.

(6:1) Deset minut před koncem se střídající hráči rozhodli odejít předčasně do sprchy a v ten moment se zranil Dan Klír. Závěr zápasu jsme si vyzkoušeli tedy i hru v deseti a popravdě nám moc nešla. Jen se štěstím nás soupeř neztrestal. Druhý zápas, dvě výhry, skóre 14:3. Rok 2017 zatím dobrý.

Příští zápas hrajeme asi až za dlouho. Někdy v květnu.

Branky SKS: 12´ + 28´ Zizzé, 34´Dan Klír, 60´Bárty, 65´Smolda, 67´Mák

FANSHOP