NebusiceBuonGiorno - Nebudeme pitvat nejhorší výsledek v historii střešovické gardy. Trenér Novák řekl: „DOST!“ A skončil. Několik hvězd řeklo: „DOST!“ A skončili. Pak se rozestoupily mraky, prosvitly první letní sluneční paprsky, střešovickým areálem zaznělo hluboké bájné buongiorno amici.


Po vzoru velkých klubů, tým, který chce něčeho dosáhnout, musí mít italského kouče. Šedovlasý, opálený, přesvědčivý. V gardě nastávají nové časy. Tak jsme si na nové kouče z Apenin trochu posvítili…  Benvenuto! Come me hai trovato qui? (Jak jste se k nám dostal?) (volný překlad)

Bydlím kousek odtud a slyšel jsem, že je tady blízko tým, který má problémy zejména s kondicí. Tak jsem se zeptal vašeho prezidenta a ten okamžitě souhlasil. Che cosa cambiera? (Co chcete změnit?)

Myšlení. Zejména myšlení. Samozřejmě chci do kluků dostat něco málo kondice. Viděl jsem je zatím z dálky, ale kopat umí. To se pozná.

Potřebují hrát víc insieme. Spolu. Troverete nuova forza? (Budete posilovat?) Já chodím do posilovny každý den. (smích) Gravemente! V tomto týmu je několik ikon. Posily vyloženě nehledám. Důležité je, aby kluci chodili a chtěli. Quali sono gli obiettivi per la nuova stagione? (Jaké jsou cíle pro novou sezónu?) Já neumím prohrávat a ani nechci.

Takže cíl je jasný. Pode mnou ti kluci musí šlapat. Začneme hned s odvetou proti Nebušice. Nestačí mi jenom vyhrát. Chci je ponížit tak, jak oni ponížili nás. Ultima domanda! Come si accetta giocatori? (poslední otázka, jak Vás přijali hráči?) Jednohlasně skvěle. Všichni se těší, až se rozjede kolotoč zápasů. Já jsem opravdu neváhal ani vteřinu. Tohle může být mančaft snů. Teď ještě prolomit komunikační bariéru, ale všiml jsem si, že mnoho hráčů má již s italštinu zkušenosti a vesměs jsou to pozitivní kontakty, takže va bene!!! 

Můžeme se tedy těšit na pořádně jižansky laděnou sezónu. Poslední zápas v Nebušicích jsme drželi krok pouze první poločas. Po rychlém vedení 2:0 pro domácí, jsme zvládli srovnat po brankách Zizzého a Martínka. Pak nám však soupeř nadělil těsně před poločasem třetí branku. Ve druhém poločase již soupeř dominoval a doslova nás rozcupoval.

Pětiletá éra skončila. Mílo, děkujeme! A dál?

Zizzé