C.SmichovNový začátek - Nový kouč. Noví hráči. Nová taktika. Nový systém. Nové míče. Málem i nové hřiště. Nakonec se však zápas odehrál na UMT. První zápas v kalendářním roce 2018 dopadl ku spokojenosti nového lodivoda Zdeňka Kopsu.


K zápasu dorazilo to nejsilnější, co jsme měli. Přesto začátek zápasu patřil spíše soupeři. V 18´však z dálky napřáhl Melounek, k dorážce se dostal Zizzé a se štěstím trefil skulinu. (1:0). Vzápětí však soupeř kontroval. Rychle přenesl hru po zisku míče ve středu hřiště a dorovnal do prázdné brány. (1:1)

Ve 26´ jsme rychle rozehráli od vlastní branky do levé strany na Pačandu, ten načasoval míč za obranu a Zizzé byl u míče dřív než brankář. (2:1) Pak na sebe strhl pozornost Barták. Nejdříve se prosadil nekompromisně hlavou. (3:1)

O chvíli později umístěnou střelou zpoza vápna. (4:1) Dobře zvládnutý výsledek první půle podpořil i klid v rozehře zejména od stoperů Věchtíka a Ulricha, velmi aktivně hrál ve středu hřiště Melounek a Obermajer.

V druhé půli už trochu docházely síly. Hned po pěti minutách se také Čechii podařilo snížit díky centru na zadní tyč a bezchybné hlavičce. Ani Syrový neměl tak dlouhé paže. (4:2) Přesto jsme v 59´opět odskočili. Smolda se proháčkoval podél brankové čáry a jeho nabídku šťastně do sítě uklidil Zizzé. (5:2)

Pak se ve hře začalo kupit víc a víc nepřesností. Deset minut před koncem soupeř opět snížil. (5:3) Závěrečnou krásnou tečku si však vzal Ulrich. Seběhl si na rohový kop a chytrým obloučkem přehodil vše, co bylo třeba. (6:3)


Nu, a jeto. První jarní zápas, výhra. Snad nebude poslední.

Branky SKS: 18´+ 26´+ 59´ Zizzé, 33´+ 35´Barták, 78´Ulrich

Zizzé