U10 - zhodnocení sezóny 2011/2012

nikeStřešovice - Sezónu 2011/2012 jsme všichni dychtivě očekávali, neboť jsme po dvou letech hry v rozestavění 7+1 vstupovali na menší hřiště s 5 hráči v poli a brankářem. Další změna proběhla na asistentské pozici, kdy byli jmenování Tomáš Moravec a Honza Čipera a aby všem změnám nebyl konec tak jsme vstoupili do kategorie starší přípravky.


Celá sezóna však dopadla nad očekávání a vybojovali jsme konečné 2.místo
za 18 vítězství 1 remízu a 2 prohry s impozantním skóre 201:72 a 55 body (nejlepší obrana v soutěži). Obě prohry jsme utržili s týmem Junioru, který podle všech prognóz celé tabulce vévodil.


V hodnocení se nemohu vyhnout faktu, že jsme nastupovali s drobnou vyjímkou pouze s hráči ročníku 2002 a dokonce 2003 zatímco drtivá většina našich protivníků byla poskládaná převážně z hráčů ročníku 2001. Naši hráči však herní kvalitou a fotbalovým umem dokázali, že věk není rozhodující a může sehrát svou roli pouze v zápasech stejných fotbalových kvalit, kde se lepší fyzická, taktická a mentální převaha může projevit.


V průběhu celé sezóny se kluci zlepšovali jak po herní tak i výsledkové stránce. U mnohých z nich byl vidět neutuchající zájem a zápal trénovat a učit se novému, dát na dobře míněné rady trenérů a chtít s kamarády porazit nejen soupeře, ale i sebe sama.


Můj osobní názor je, že přechod na hřiště 5+1 dává hráčům mnohem vyšší počet doteků s balónem, nutnost rychlejšího a přesnějšího rozhodování a v neposlední řadě nutnost hledat jednoduchá řešení než tomu bylo při hře 7+1.


Za celou sezónu bych chtěl hráčům, rodičům a všem zúčastněným poděkovat za příkladný přístup, tréningovou morálku a ochotu udělat něco nejen pro sebe, ale i pro ostatní.


Tímto článkem se loučím s mými věrnými čtenáři, jelikož od příští sezóny jsem přijal nabídku na trenérské místo u jiného týmu.


Váš, Honza Čipera 


 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY