SK Viktoria Štěrboholy - U10 2:19 (0:4, 1:3, 0:6, 1:6)

SterboholyŠtěrboholy - Po dlouhé, tuhé, snad nekončící zimě a překvapivém zjištění některých hráčů, že dneska „hrajeme mistrák “ , jsme vedli na soupeři ze Štěrbohol 0:1, po hezky zahraném volném kopu Gilberta. Je jen škoda, že jsme se nedostali do vedení již dříve, kdy nám chybělo hlavně více důrazu v blízkosti soupeřovi branky nebo větší odhodlání zkusit střelbu z větší vzdálenosti, což je dlouhodobě problém naší hry.
I díky soupeři, který nám daroval svou nezkušeností příliš mnoho času a prostoru pro rozehrávku jsme vytvářené šance měnili v góly. Branky padaly po individuálních akcích (Mate, Jony), kdy kluci v situacích sám na brankáře sólo z půlky hřiště snad téměř vždy uklízeli placírkou k tyči. Stejně tak se nám dařilo správným pohybem a přesnou přihrávkou dobře „pracovat“ s míčem a kombinova ( Frídek, Luky, Erim, Oli, Kuba, Gilbert, Jony, Mate), už nacházíme vhodné fotbalové myšlení - řešení, nebojíme se použít brankáře namísto ztráty míče, tím že máme snahu získat nebo vybojovat míč dokážou kluci tvořit šance jeden druhému ( Kódl). A tak spoustu branek padlo po přihrávce doslova sám u zadní tyčky bez brankáře, v horším případě jsme brankáře přinutily k zákroku a nebyli schopni mít důraz a míč dorazit za brankovou čáru. Ano občas se stalo, že v naší hře byl chaos, když každý hráč chce být levý přední útočník tak i já zapomenu na to, že musíme mít i pravého zadního útočníka. Líbilo se mi však, že kluci dobře zareagovali na pokyn, aby začali více střílet z dálky. Četnost sice narostla, ale stále to byly nějaké „bačkory“ nebo „plandáky“, které sotva připomínaly podobu střely. Když už jsme nějakou bombu vyslaly, zablokoval jí soupeř, v tom lepším případě jsme trefily vlastní hráče, v případě horším měl brankář rozehru od brány. Opravdu, se vší úctou k soupeři, bych rád za dnešní hru všechny kluky pochválil a přál jim aby jejich fotbalové výkony nebyli kolísavé tak jako přes zimu kdy jsme sice měli fotbal téměř každý víkend, ale chuť nebo snahu hrát fotbal tak jako dneska jsme snad ještě nikdy neměli. Ukázala se rychlost, dobrá technika s balonem, extrémní snaha a touha hrát fotbal, kdy je míč naoko v zámezí ale přesto pokračujeme ve hře a chceme splnit podmíněný cíl všech hráčů, všech týmu které působí v kolektivním sportu – dát branku, být lepší než soupeř. Pokud se rozhodčí nesoustředí na svůj výkon, nechá rozehrát aut špatného hráče, aniž bych si toho já nebo on všimnul a my potom vstřelíme 12 z 19ti branek, určitě to není z mé strany projev UNFAIR PLAY chovaní, ale fotbalová vyzrálost a drzost našich chlapců a to je špatně ? … Ať se na mě nikdo nezlobí, ale projevy UNFAIR PLAY si představuji osobně trochu jinak.

ŠTĚRBOHOLY - SKS 1911   2:19 (0:4, 1:3, 0:6, 1:6)

Sestava: Pekárková, Zumr, Dušek, Šahini, Madej, Kraus, Lauridsen, Fischer (K), Hrabě, Dařílek
Branky: Dařílek 5, Kraus 3, Fischer 2, Madej 2, Pekárková 2, Šahini 2, Hrabě, Lauridsen, Zumr

PS. nedivím se, že někteří kluci nevědí, že je nějaká soutěž při takovém zápasovém vytížení jaké mají, kdy hrajeme minimálně jednou za týden, to je určitě nejlepší věc jaká pro ně může být a já jsem rád, že vše zvládáme bez větších komplikací

Statistika listopad - březen:

62 utkání
Zimní Liga Běchovice
8 halových turnajů
7 přátelský
Karel Vondráček

 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY