motorlet prahaStřešovice - V prvním domácím utkání v jarní části jsme hostili tým Motorletu Praha. Na podzim jsme s nimi hráli svůj první zápas v této soutěži a jednoznačně prohráli 7:1.


Od té doby jsme proti sobě hráli několikrát (turnajové zápasy, zimní příprava) a pokaždé jsme odcházeli poraženi. Prvních 10 minut utkání jsme působili zakřiknutě, ospale a byli jsme u všeho pozdě. Jen díky našemu brankáři a nepřesnosti zakončení hostů jsme drželi nulu. Snažili jsme se hrát na rychlé protiútoky a při jednom sám na brankáře postupoval Rubáš, ale poslal míč vedle branky.

 

O chvíli později se do podobné situace dostal Kožený a ten se již nemýlil 1:0. Motorlet byl dominatní na míči, dobře kombinoval a snažil se zakončovat. Naše obrana pracovala dobře a zejména Kočovský svými obětavými zákroky zachránil několik nebezpečných situací. S několika střelami ze střední vzdálenosti si poradil náš brankář.

 

Při jedné situaci bohužel uklouzl náš stoper a nájezd na gólmana útočník Motorletu využil 1:1. Vstup do druhé třetiny nám vůbec nevyšel a brzy jsme inkasovali dvě branky. Zdálo se, že utkání spěje ke stejnému konci jako v předchozích kláních. Po faulu na našeho útočníka před pokutovým územím hostů zahrával Kočovský trestný kop, jeho střelu vyrazil brankář před sebe a dorážející Kubička poslal míč do branky 2:3.

 

Ožili jsme a zatlačili jsme soupeře na jeho polovině. Dobře jsme napadali a získávali míče. Po jednom souboji, předskočení soupeře, získal míč Kočovský a trochu se štěstím prostřeli brankáře 3:3. Motorlet přidal a zatlačil nás. Kluci hráli obětavě, skákali do střel podstupovali souboje a odměnou byl opět výborně sehraný rychlý protiútok, kdy Rubáš už se nemýlil a zasunul míč do branky 4:3.

 

Posledních 10 minut zápasu bylo infarktových. Hrálo se nahoru dolu. Hosté se tlačili za vyrovnáním a my se snažili zuby nehty držet vedení. 5 minut před koncem jsme inkasovali, kdy po hezké kombinaci na jeden dotek dával hráč hostů do prázdné branky 4:4. Oba týmy se snažili strhnout vítězství na svoji stranu a útočné akce se střídali na obou stranách.

 

V poslední minutě po střele Ymaguchiho zaznělo břevno a z protiútoku postupoval útočník Motorletu sám na Bareše. Ten skvělým zákrokem zabránil gólu. Utkání tak skončilo remízou.

Závěrem:
Dnes platilo pořekadlo: je to kulatý :-) . Kluci podali jeden ze svých nejlepších výkonů. Hráli obětavě, důrazně, ale i fotbalově. Odměnou je bod za remízu proti velmi silnému soupeři.
Sestava a hodnocení:
Vegner 7, Bareš 7 - Košata 6, Schürrer 8, Kočovský 9, - Myška 7, Maneval 7, Kubička 6 - Rubáš 6,- Kožený 6, Krauz 6, Brož 5, Matějka 5, Yamaguchi 6.
(Nejhorší - 1, Nejlepší - 10)

Martin Pačanda