U12 – FK Varnsdorf 2:7 (0:1, 1:3, 1:3)

Střešovice – Na výročí ukončení nejhrůznějšího válečného konfliktu v dějinách lidstva, jsme přivítali na domácím hřišti FK Varnsdorf. Předposlední tým tabulky proti poslednímu, nádherné počasí, hřiště čerstvě posekané a tudíž skvěle připravené, bojovná nálada a mrazení v zádech. Jinými slovy i My jsme se chystali na naši zaplaťpánbůh „malou“ bitvu.

Že to nebude jen tak obyčejné utkání podobné všem těm ze sezóny bylo jasné už dopředu, zejména pohled na tabulku vybízel k návštěvě utkání. Sice jsme stále byly v pozici Outsiderů, ale rozhodně jsme se rázně a teď už můžeme říct i velmi dobře připravili!

Celý týden jsme směřovali k cíli uspět v tomto duelu, chtěli jsme pro naše barvy urvat první ligové body pro kategorii U12, cítili jsme že toho můžeme dosáhnout a také jsme tomu podrobily vše co se dalo.

Tréninková morálka, doplnění kádru o mladší ale rychlejší playery, rozhovory s hráči, a spoustu dalších a dalších důležitých drobností jen pro ten opojný pocit z výhry!

Ano pro tentokrát jsme skutečně upřednostňovali skóre nad fotbalovost, kluci si to uvědomovali a táhli jsme za jeden provaz, chtěli také uspět v těžké soutěži si chtěli vychutnat vítězství a i přes naše obavy zdali jsme to trochu nepřehnali s vyburcováním týmu, jsme předvedli asi nejlepší výkon ročníku 2007 za dobu jeho fungování.

Do utkání jsme vlétli vskutku jako bojovníci, od první chvíle jsme plnily pokyny, snažili se o překonání soupeřovy obrany jednoduchou kombinací, dovolím si tvrdit že jsme byly v úvodní části lepší než soupeř, nicméně jsme se nedokázali prosadit v koncovce. Naopak soupeř takřka z prvního náznaku šance skóroval! To byl tvrdý direkt a na pauzu se šlo za stavu 0:1.

Ve druhé části se utkání vyrovnalo a nabídlo asi nejlepší část, hrálo se nahoru dolu několikrát jsme zahrozili my i soupeř a stav o jednu branku se dlouho neměnil. Poté nám soupeř třikrát pláchnul a vstřelil tři rychlé branky a nám se sen o výhře začal pomalu rozpadat. Za boha jsme se nemohli prosadit proti skvěle chytajícímu brankaři hostí. A když se neujala ani velmi tvrdá dorážka Hereše, marně jsme vzhlíželi k nebi. Nakonec se prosadil po pravé straně Tohami a vykřesal jiskru naděje do poslední půl hodinky hry.

Třetí část a neúnavná bojovnost na obou stranách, kvalitní představení všech účastníků nabídlo oku lahodící podívanou, bohužel pro nás se stále stejným scénářem. Vytvářeli jsme si šance, soupeře jsme místy doslova zamkly na jeho polovině, ale nic. Varnsdorf naopak opět třikrát trestal a nám se vytoužené vítezství víc a víc vzdalovalo! Ani branka Houdka zhruba ze 75.minuty nepomohla náskok hostujícího výběru s naší produktivitou byl moc velký a čas naopak příliš krátký.

Závěrem: Padli jsme … co dodat? Snad jen že všichni hráči i přes konečnou porážku zaslouží absolutorium, za výkon, za přístup v přípravě na toto utkání. Nezbývá než zatleskat a  pamatovat si, že pokud odvedu maximální úsilí, nedosáhnu možná vysněného cíle, ale rozhodně se k němu výrazně přiblížím. A my jsme ho měli na dosah.

Sestava:

Ascherl – Dungl, Hereš, Nehonský, Forejt, Bazala, Zeman, Nguyen, Asarlidis, Špatze, Tohami, Horák, Dušek, Syneček, Houdek

Jan Syrový

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY