Slovan Bohnice - U16 0:2 (0:0)

BohniceBohnice - V sobotu jsme v Bohnicích ukončili skoro tříměsíční čekání na soutěžní zápas. Poprvé v kategorii Mladší dorost jsme nastoupili v úmorném sobotním popoledni proti místnímu Slovanu. Na zápas jsme nastoupili v počtu 11, tedy bez možnosti střídat, což vzhledem k počasí nebylo ideální.

 Do utkání jsme vstoupili aktivně. Už v 1' zastavil Štěpána Jelečka v samostatném úniku domácí brankář jen za cenu žluté karty. Ve 4' nemířil přesně Mark Burnham z přímého kopu. V 6' to zkoušel po akci na levé straně Štěpán Jeleček, ale střela byla zablokovaná. O chvíli později prostčil míč Adam Vejvoda mezi obránci, ale Štěpán Jeleček dotřetice neuspěl. Ve 12' si na pas za naší obranu poprvé zaběhl domácí útočník. Situaci hasil Vašek Hrdlička vyběhnutím mimo pokutové území a střetem, který byl oceněn žlutou kartou ( díky bohu). Ve 28' se po akci Štěpána Jelečka dostal ke střele Adam Vejvoda, míč jen těsně minul tyč. O chvíli později se podruhé dostali domácí do samostatného úniku, ale střea ranku netrefila. Ve 31' po pravé straně unikl Lukáš Barták, jeho centr přistrčil Le Minh Truong k Markovi Burnhamovi, ten mířil jen do brankáře. Poslední akci poločasu měl na svědomí Le Minh Truong, který po pasu Michal Truxy a samostatné akci branku minul.

Druhý poločas začal podobně. ve 46' se krásně trefil Le Minh Truong. Michal Truxa se protáhl přes 4 bránící hráče, uvolnil ho a Le Minh se trefil parádně na vzdálenější tyč - 0:1. V 53' z pravé strany centroval Ben Jetton, nabíhající Lukáš Barták jen těsně minul míč. O dvě minuty později vystřelil Mark Burnham, ale jak jeho střela tak i dorážka Adama Vejvody byly zablokovány. V 64' jsem se radovali podruhé. Michal Truxa vysunul Le Minh Truonga, který našel na vápně Lukáše Bartáka. Tomu sedl volej pěkně na nárt a přízemní střelou nedal brankáři Bohnic šanci - 0:2. Poslední naši větší šanci měl na svědomí aktivní Michal Truxa. Sám přešel přes několik domácích obránců, ale jeho střelu ten poslední stihl zablokovat. Nedostatek možných náhradníku se začal projevovat až v 75' (ještě loni jsme hráli jen 70'). To se domácí dostali ke třem střeleckým pokusům. První vyrazil Vašek Hrdlička na roh. Druhý zastavilo břevno a se třetím doprostřed branky neměl Vašek velkou práci.

I přes velké vedro drželi kluci výkonost skoro do konce zápasu. Hráli jsme první utkání na 2x40 minut. Měli jsme míč více pod kontrolou, kombinovali na celém hřišti. Domácí vsadili na dlouhé nákopy za obranu, ale s těmi jsme si dokázali poradit.

Dalším soupeřem nám bude Sk Dolní Chabry v sobotu od 17 hodin ve Střešovicích.

Statistika: Sokol Bohnice - SK Střešovice 1911 0:2 (0:0), branky: Le Minh Truong, Lukáš Barták. 

Sestava: Vašek Hrdlička - Jovan Gliguroski, Filip Kodytek, Lukáš Rys, Michal Truxa - Ben Jetton, Lukáš Barták, Mark Burnham, Le MInh Truong - Štěpán Jeleček, Adam Vejvoda.

Jirka Barták

 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY