U16 - SK Libuš 838 5:2 (1:0)

Střešovice - Za krásného nedělního počasí jsme zahájili druhé domácí utkání podzimu. Ačkoli první dobrou příležitost měli hosté (nebezpečná hlavička po rychlé akci), do vedení jsme se dostali brzy. V osmé minutě bezpečně uklidil do sítě s chutí hrající Hejtmánek po chytré přihrávce Madeje.

V 15. minutě zachytil hostující útočník naši rozehrávku, ale nezakončil přesně. V dalším průběhu prvního poločasu jsme již soupeře do šancí nepouštěli a naopak jsme si chystali celou řadu střeleckých příležitostí. Do nebezpečného úniku se dostal Mustafa po dlouhé a přesné přihrávce našeho kapitána, ale vystřelit nakonec nedokázal. Za dalších pár minut již to byl sám Yovzhiy, který se dostal do přímého ohrožení branky, ale střela šla těsně mimo. Minutu před koncem si vzal slovo na pravé straně fenomenálně hrající Švejda, který podstoupil řadu sprinterských soubojů a svým důrazem se dostal až do zakončení. Brankář tvrdou střelu vyrazil vedle sebe a Šafránek s Hrabětem se k míči již nedokázali dostat.
Do druhého poločasu jsme šli s cílem potvrdit dobrou hru vstřelením dalších branek a nepřipuštěním nějakého dramatu. Toto se od začátku dobře dařilo. Ve 47. minutě jsme přesně zakombinovali, míč se dostal k Novotnému, který chytrou přihrávkou vybídl na křídle Švejdu a ten nezaváhal (2:0). Již za další minutu se v šanci vystřídali postupně Švejda, Šafránek a Kraus. Kraus byl aktivní a již za další tři minuty se řítil sám na bránu. Nezakončil však přesně. Stejný hráč dostal příležitost za další okamžik, ale střela se mu opět nevyvedla. V 57´ zvýšil na 3:0 Mustafa po přihrávce Švejdy a střelecky jsme tak potvrdili dobrý nástup do druhého dějství. Vedení o tři branky musel za dvě minuty potvrdit reflexivním zákrokem Steiner, který dnes pomáhal mužstvu daleko více nohama, než rukama. Za okamžik se v další šanci ocitl opět Yovzhiy, ale brankář byl opět proti. V 63. minutě zvýšil na 4:0 po velice zmatečné situaci opět Mustafa. Za tři minuty se do šance po dobře zahraném rohovém kopu dostal již potřetí v zápase domácí kapitán, ale střelecké štěstí stále ještě nenašel. V 68´ hosté snížili po přímém kopu skrz!!! naši zeď. Tento stav dlouho nevydržel a již za dvě minuty předvedl Pavel Mizer krásnou střelou své střelecké umění (5:1). Libuš v poslední minutě snížila z pokutového kopu na konečných 5:2. Vítězství!!! :)

Závěrem: Opět musím pochválit naše mužstvo za velkou útočnou aktivitu. Stále však čekáme na čisté konto. Pokud má něco dobře fungovat, vyžaduje to jasná a hlavně jednoduchá pravidla. Jedním z nich je vyvarovat se komentářů směrem k rozhodčím.

Sestava: Steiner - Švejda, Benetka, Yovzhiy, Sviták - Dařílek - Kraus, Novotný, Madej, Mustafa - Hejtmánek
Střídali: Bayer, Hrabě, Mizer, Šafránek
Branky(Asistence): Hejtmánek (Madej), Švejda (Novotný), Mustafa (Švejda), Mustafa, Mizer

Hodnocení:

Steiner - 6
Švejda - 8
Benetka - 7
Yovzhiy - 7
Sviták - 7
Dařílek - 8
Kraus - 6
Novotný - 7
Madej - 8
Mustafa - 7
Hejtmánek - 7
Bayer - 6
Hrabě - 6
Mizer - 7
Šafránek - 7

Daniel Klír

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY