TJ PRAGA - U16 3:1(1:0)

Vysočany - Další zápas, daší tragický vstup do zápasu. Již ve druhé minutě jsme tahali za kratší konec a nechali jsme domácího nejlepšího střelce Denemarka (20 zápasů/23 gólů) bez problémů skórovat.

Když jsme vstřebali úvodní branku, začali jsme se hnát za vyrovnáním. Ustáli jsme dva nebezpečné rohy domácích a byli jsme to my, kdo tvořil hru, kdo útočil, kdo si vytvářel šance, kdo byl nebezpečný. Šafránek to měl v útoku složité proti dvěma vysokým středním obráncům. Na křídlech se nám dařilo o poznání lépe. Benetka se dobře uvolnil, ale jeho střela slabší nohou nemířila mezi tyče. Na levém křídle výborně unikl dvakrát Černý, ale finální přihrávka nikdy nenalezla kopačku našeho hráče. Jak Madej hrající na levém, tak Švejda hrající na pravém obránci podporovali výborně útočné snažení, podstoupili bezpočet sprintů dopředu i dozadu. Záložní trojice svým pohybem neustále vytvářela příležitosti pro dobré přihrávky a diktovala tempo našich útoků. Chyběla nám celkově větší přesnost a větší odvaha při rozehrávce od branky. Často jsme zbytečně vyhledávali souboje, místo abychom si narazili a naběhli. Měli jsme mnoho příležitostí po skvěle zahraných rohových kopech, ale chyběl větší důraz v pokutovém území. Celkově to byl z naší strany dobrý poločas, ale bez gólového vyjádření.

V poločasové přestávce jsme kladli důraz na častější a hlasitější komunikaci (její absence byla příčinou prvního gólu), lepší zastupování v obranné činnosti, ještě větší zahuštění středu hřiště a odvahu při rozehrávce.

Naše vstupy do utkání by se dobře hodily jako předloha pro nový horor Stephena Kinga, neboť po několika sekundách druhého dějství jsme si opět nechali dát branku :(( Za dalších osm minut jsme si, tentokrát už doslova, vstřelili nešťastně branku vlastní. Být lepším týmem a prohrávat o tři góly je velmi nepříjemné a ubíjející. Naši borci však nepřestávali pracovat a šance se brzy dostavily. Švejda po výborném náběhu a skvělém vysunutí od Yarullina postupoval sám na brankáře, ale střílel moc brzy a bohužel netrefil branku. Další šance byla po výborném průniku Černého do vápna, ale opět bez gólového vyjádření. Na levém křídle byl velmi nebezpečný svojí rychlostí a důrazem Vilhelm. Záložní řada pracovala výborně. Neztrácela míče, dobrým pohybem i důrazem vymazala zálohu domácích. O slovo se přihlásil i Steiner, který výborným zákrokem zlikvidoval dobře mířenou střelu z volného kopu. Poté jsme zamíchali trochu kartami a změnili rozestavení na 3-4-3. Vzápětí se řítil do vápna sám proti brankáři kapitán Yovzhyi. Po následném střetu nařídil rozhodčí penaltu, kterou bezpečně proměnil Madej. Vstřelit víc než jednu branku se nám však nepodařilo a utkání skončilo vítězstvím domácích.

Kluky jsem po zápase i přes prohru pochválil za velmi dobrý výkon.

Zahajovací sestava(hodnocení): Steiner(7) - Švejda(7.5), Rožec(6.5), Madej(8.5) - Dařílek(8), Bajrami(7), Yarullin(7.5) - Benetka(7), Šafránek(6.5), Černý(7)
Střídali: Kraus(7), Noack(7), Vilhelm(7), Zacharčuk(6.5)
Branky(asistence): 2´Danemark, 41´Vondruška, 49´Pašava, 70´Madej z penalty(faulován Yovzhyi)
Rozhodčí: Král Petr
Diváci: 30

Jubilea:
- Bajrami odehrál 25. utkání za Střešovice
- Noack odehrál 30. utkání za Střešovice
- Yovzhyi odehrál 55. utkání za Střešovice


Daniel Klír

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY