U16 - Hodnocení sezóny 21/22

Střešovice - Začátkem Srpna jsme se sešli s týmem k prvnímu tréninku v náročné letní přípravě. Do přípravy jsme šli v novém trenérském složení a to Míla Novák s dvěma asistenty Mírou Rothem a Danem Vokurkou. Příprava proběhla tak jak měla a byla podpořena několika dobrými výkony v přátelských utkáních. Kluci makali, vše plnili jak měli a my jsme doufali, že to přinese ovoce v následující sezóně.
Přátelské utkání s Tuchoměřicemi trochu napovědělo, že nás čeká sezóna jak na houpačce, protože poločasové skóre 0:4 jsme otočili ve výhru 7:5.
Sezónu jsme odstartovali smolně prohrou 2:3 na Dukle JM, kde jsme dostali gól v poslední minutě, kdy to soupeř trefil jak se říká do "vinglu". Po této premiéře jsme doufali, že tento moment neovlivní kluky na delší dobu a potřebovali jsme ihned pozitivně zareagovat. Reakce byla více než povedená a to rovnou pěti zápasovou šňůrou, kde jsme postupně porazili Uhříněves (7:1 doma), ČAFC (6:1 venku), Libuš (2:1 doma), Bohnice (2:1 doma), FA Praha (5:0 doma).
Tato vítězná šňůra skončila na Ďáblicích. Poprvé jsme se setkali s výraznější kvalitou, rychlostí, vyspělejším týmem a výsledkem byl debakl 7:0. Tento moment kluky nějak neovlivnil, jelikož všichni viděli, že zápas se nikomu nepovedl a soupeř byl o třídu lepší. Naopak jsme se soustředili na další zápas, kde jsme znovu potřebovali reagovat na minulé kolo a to se nám povedlo pěti góly do sítě béčka Přední Kopaniny (5:1 doma). 
Před zimní přestávkou nás čekali tři velice těžké zápasy (proti o rok starším klukům) a ve všech jsme vyšli bodově naprázdno. Nejdříve jsme obdrželi debakl 12:2 ve Vršovicích, poté po solidním výkonu domácí prohra 3:5 s ambiciózním Braníkem a poslední podzimní kolo jsme prohráli 1:0 po boji na malé UMT v Radotíně. Díky pěti výhrám za sebou ze začátku sezóny jsme měli ještě solidní bodový polštář, ale v zimní přípravě jsme chtěli zapracovat na ustálení výkonů.
Po dlouhé a neúplné zimní přípravě (Covid, přijímací testy, prázdniny) jsme nešli v perfektním rozpoložení k jarním bojům. První zápas jsme zvládli ještě výsledkově dobře (Uhříněves Venku 4:3), ale poté začala tří zápasová šňůra proher. Dukla JM (1:5 doma), ČAFC Praha (1:6 doma) a vše završil debakl 3:10 na půdě Libuše. Tyto "příděly" se nám vrátily za nedostatečnou zimní přípravu. Místo sérii výher (jako na podzim) jsme museli spolknout hořkou pilulku a postupně dotrénovat kondici a vrátit se k základním věcem. 
To se nám více než povedlo rovnou další zápas, kde jsme porazili nepříjemné Bohnice na jejich hřišti po dobrém výkonu 3:1. Další domácí zápas nás čekala skutečná prověrka, když jsme na domácím hřišti přivítali SK Ďáblice. Na podzim jsme u nich obdrželi 7 gólů, takže lepšího soupeře na prověření naší zlepšené defenzivy jsme si nemohli přát. Po bojovném výkonu jsme uhráli remízu 0:0 kdy jsme soupeře k ničemu nepustili. Jeden z nejlepších zápasů co se týče bojovnosti a také atmosféry, kde nás podporoval věrný fanklub. Jako na té pomyslné houpačce jsme bohužel pokračovali. Další kolo jsme jeli na Přední Kopaninu s velkým sebevědomím. Nicméně Kopanina hrající o záchranu nám dala lekci z produktivity a vyhrála 3:1. 
V posledních třech zápasech nás vůbec nečekali snadní soupeři pro reakci na výsledek z Kopaniny. Další kolo jsme přivítali na domácím hřišti Union Vršovice a po velmi dobrém výkonu jsme prohráli 0:3. Zlepšený výkon jsme chtěli potvrdit i výsledkově na Braníku. Tento zápas jsme zvládli 3:3 kdy jsme dotahovali dvou gólové manko. Zápas s Braníkem nám ukázal jak se kluci za celý rok zlepšili a sehráli nejlepší zápas v sezóně. Dobrou formu jsme si přenesli i do posledního zápasu proti Radotínu, kterému jsme vrátili porážku z podzimu výsledkem 4:1.
Závěrem si myslím, že sezóna splnila naše očekávání. Zažili jsme pády i úspěchy, spousty práce, poučení, ale také partu, kdy jsme se mohli na sebe spolehnout jak na hřišti, tak mimo něj. U16 byl výjimečný ročník tím, že se nevzdával a tahal za jeden provaz v jakékoliv situaci. Nyní je čas na to si odpočinout a nabrat síly na novou sezónu.
Daniel Vokurka

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY