U17 - FC Tempo Praha 2:1 (0:0)

TempoStřešovice – minulou neděli (20.11.2016) odehrál tým U17 poslední soutěžní zápas podzimního programu Pražského přeboru. Zakončil svou dosud nejúspěšnější část soutěže vůbec. Během podzimní části soutěže dokázal zvítězit ve všech 11 soutěžních zápasech a to navíc pouze se 4 obdrženými góly.
 
Poslední zápas byl zároveň i tím nejtěžším – Tempo Praha v průběhu soutěže ztratilo body pouze za dvě remízy a to že hrají dobrý fotbal jsem věděli již od přípravném zápasu, který jsme s Tempem hráli v září. Poprvé v sezóně jsme nemohli říci, že bychom soupeře přehráli a  že jsme jen neproměnoli své šance a že skóre moc neodpovídá tomu, co bylo k vidění na hřišti.
 
Tempo nás potrápilo, hrálo technický, rychlý a tvrdý fotbal, ale my tentokrát své šance proměnili a i když byli v zápase pasáže, kdy nás soupeř tvrdě tlačil před naše pokutové  území, kdy jsme stíhali bránit jen s vypětím všech všech sil a díky neskutečné ochotě klucků se prát o každý ztracený míč, zápas jsme dovedli do vítězného konce.
 
Úvod první půle patřil nám. Tlačili jsme se před branku soupeře a během prvních 20 minut jsme měli mírnou převahu. V pokutovém území jsme se však nedostávali k zakončení ani ze situací připravených ze hry ani z několika trestných kopů, které jsme zahrávali.
 
Jedinou skutečnou šancí na otevření skóre v první půli byla pohotová střela Marka Immera, která však skončila na tyči. Druhých 20 minut však naopak patřilo soupeři, který převzal iniciativu a nemilosrdně se tlačil před naše velké vápno. Žádnou jasnou gólovku si však nevypracovalo ani Tempo, i když nám zle zatápělo.
 
Po přestávce pokračoval urputný boj s množstvím osobních soubojů, leckdy tvrdých, nekompromisních a často oceněných od rozhodčího trestnými kopy a i dvěma žlutými kartami (po jedné na každé straně). Ve 49´, kdy po srážce brankáře Tempa s vlastním obráncem, gólman nedokázal zkrotit centrovaný míč, se skóre poprvé měnilo.
 
Míč, který vypadl brankáři hostů z rukou ukořistil  dotírající Dan Lega a po sérii zablokovaných střel dokázal  Keigo Kishida propálit skrumáž před brankou Tempa ….. vedli jsme 1 : 0.  Zápas gradoval v divoké koncovce. V 74´minutě skončilo v síti Tempa trochu nepovedené zpracování těžkého centru, kdy míč , který si chtěl zkrotit  Yohei Kodama  stehnem , proskákal až do sítě …  na tuhle situaci neměl výborný brankař Tempa šanci vůbec zareagova, jen se smutně ohlížel zda míč skončí v síti, nebo těsně vedle tyče  -  2:0.  
 
V 79´ po zbytečné ztrátě míče na hranici vápna přišel  centr , který s velkým přehledem uklidil do naší sítě hlavou Lukáš Adámek.  Ještě jednu šanci jsme soupeři nabídli, trestný kop, který skvěle  od půlící čáry rozehrál  brankář soupeře, výtečně prodloužil další hráč Tempa  a hlavičkou do břevna zakončil  Jan Balšán. Při této akci došlo na nešťastnou srážkou s naším brankařem a Honza bohužel skončil v nemocnici s poraněním žeber – už se stalo a tak můžeme Honzovi jen  popřát  brzké uzdravení. Zápas se ještě dohrával v nastaveném čase, ale skóre se již neměnilo.
 
Obrazně  je možné říci, že to bylo finále soutěže, do kterého postoupili dva nejlepší tými soutěže a předvedli tu nejuprutnější bitvu, s nasazením na obou stranách jaké jsem do tohoto zápasu na podzim v naší soutěži neviděl.  
 
U17 má za sebou unikátní podzim a to jak díky vyrovnanému kádru a tudíž týmovému pojetí hry, tak i díky skvělým okamžikům jednotlivců, kteří v pravou chvíli dokázali převzít odpovědnost a předvést akce, nad kterými jsme kroutili hlavami. Stejně tak jako jsme kroutili hlavou nad tím, jak se tým dokáže semknout ve chvíli kdy se zcela nedaří a dřít do poslední minuty – skvělý výsledek totiž není jen o technickém zlepšení jednotlivých hráčů, ale hlavně o obrovském posunu v jejich myšlení, v ochotě se o výsledek porvat a víře, že nasazení se kterým hrají nakonec přinese kýženou odměnu.    
 
V brance: Tomáš Doležal
V poli: Martin Krejčí, Yohei Kodama, Marek Immer, Štěpán Uhlík, Dominek Čípek, Marek Papež, Štěpán Horáček, Ondřej Kučera, Jarda Hora, Tomáš Eckhardt, Lukáš Lehner, Daniel Lega, Keigo Kishida, Jakub Suchánek
 
Branky SK Střešovice (U17) - Keigo Kishida, Yohei Kodama
Jaroslav Immer 
video z utkání : zde
video - góly     : zde

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY