U17 - Sokol Kolovraty 4:1 (1:0)

KolovratyStřešovice – Druhé jarní kolo potvrdilo naše očekávání o tom, jaké budeme prožívat fotbalové jaro. MDA na podzim neztratil v 11 zápasech ani bod, obdržel pouze 4 góly a tak logicky vede tabulku Pražského přeboru – nedá se tedy očekávat nic jiného než, že v každém kole můžeme očekávat soupeře, který se bude na nás chtít vytáhnout, zaskočit nás.

V utkání se Sokolem Kolovraty proti nám stál navíc tým, který v předchozím kole sahal po bodu v souboji s druhým týmem aktuální tabulky přeboru (Tempo Praha) a prohrál až gólem obdrženým v samém konci zápasu. Přijemou skutečností v naší soutěži je odvaha trenérů - naprostá většina jich chce hrát především fotbal, nestavět pouze na obraně a čekání zda se soupeř porazí sám nebo jestli třeba to bránění nepovede k zisku bodu - díky tomu jsme ve většině zápasů podzimní části viděli hezké zápasy (samozřejmě ne vždy se to povedlo - viz náš podzimní zápas s Libuší) a je fajn, že podobný trend zatím vládne i v jarní části soutěže. V prvním kole jsme hráli na hřišti Loko Vltavínu (výhra 0:5) a byli příjemně překvapeni rozhodnutím trenérů soupeře hrát na velkém travnatém hřišti místo na plánované malé umělce, kde loni hodně potrápili například favorizovaný Bráník. Na hřišti byl soupeř velmi aktivní a nebezpečný hlavně u úvodu zápasu, o aktivní hru se snažil celý zápas a v dalším kole ukázal, že umí i stříle góly, když porazil FA Praha 4 : 1. Kolovraty však na našem hřišti ukázali i když jsou v tabulce o tři místa pod Vltavínem, že jejich síla zcela jiná a že se dají v tabulce očekávat zajímavé posuny. Prvních 25 minut zápasu byl totiž soupeř lepším týmem. Možná nervozita, možná improvizace v sestavě (díky zraněním) v kombinaci s výborným a nadšeným výkonem soupeře vedla k sérii nepřesností. V soubojích jsme byli pozdě a často na ně vůbec nedošlo. Teprve po přeskupení obrany a zálohy po půlce poločasu jsme začali přebírat iniciativu a začali se rodit šance. V té době se také začal prosazovat na postu útočníka Yohei Kodama a obrana soupeře byla z jeho výpadů nešťastná – čas od času obešel tři čtyři hráče soupeře a gól po jedné jeho akci opravdu přišel. Přišel po sérii menších faulů ve vápně z odpískané penalty. Ta mohla klidně přijít o nějakou chvilku dříve, ale Yohei se tak nějak ač faulován odmítal složit na trávník a vždy nějak našel rovnováhu a pokračoval v akci.  Na penalty a tresňáky máme specialistu – tyhle záležitosti u nás kope (jak říká tatínek Suchánek) „Můj Kuba“ a „náš Kuba“ se ani tentokrát nemýlil - ve 37´jsme vedli 1:0 po proměněné penaltě Jakubem Suchánkem. Do poločasu se již skóre neměnilo.

Druhý poločas se odehrával z větší části za naší mírné převahy. V 50´ zachytil Kuba odkopnutý míč kousek od půlky a zkusil to …..  míč se odrazil od tyče a odražený míč se odrazil ještě jednou – od paty gólmana plachtícího vzduchem zrovna tak nějak kolem  …..  2:0 Jakub Suchánek.  55´ a opět Kuba -  tentokrát jeho trestný kop dopravil do sítě Dan Lega, který se nezastavil v náběhu a ve skrunáži kolenem dorazil míč do sítě Kolovrat 3:0. Mohlo by to vypadat, že soupeř přestal hrát, ale nebylo to tak. Kolovraty pokračovali nadále velmi dobře, bojovali, kombinovali, ale k zakončení se takřka nedostávali – v 56 minutě však do jednoho z pokusů o střelu naskočil náš kapitán a v rotaci nechal ruku za zády a tou zasáhl míč – penalta. Jejich Kuba – tedy Jan-Jakub Šmejkal nedal Tomášovi v naší brance šanci - 3:1. V dalším průběhu bylo otázkou zda dáme nějaký pojišťovací gól či zda naopak soupeř kontaktní, šance byli na obou stranách. Definitivní tečku ve skóre dal dvě minuty před koncem po krásném vysunutí z brejku Lukáš Barták - 4:1.

Náš zápas, stejně jako průběh a výsledky ostatních zápasů soutěže tohoto kola, potvrdil, že týmy v naší soutěži mají dobrou kvalitu a že kterýkoliv tým může papírového favorita potrápit, případně překvapit a sebrat mu body. Výkony Kolovrat v tomto i minulém kole, remíza Unionu s Bráníkem, vítězství Zličína (hattrick v zápase dával Honza Ďubašík – hráč který také prošel naším týmem)  nad Libuší to jasně potvrzují. Můžeme se tedy těšit na další napínavé zápasy v dalších kolech a doufáme, že výkony kluků nalákají víc diváků z řad rodičů, členů SKS  a hráčů klubu – tak aby na domácích zápasech neměli převahu fanoušci hostů.

Další mistrovské utkání hrajeme v neděli 23.4. od 10.45 doma proti Motorletu C.

Branky SKS: 2x Jakub Suchánek, Dan Lega, Lukáš Barták

Sestava SKS: Doležal –  Suchánek, Kodama, Immer, Uhlík, Papež, Horáček, Krejčí , Hora, Lehner, Lega, Kittler, Gliguroski, Barták