kolín fkStřešovice - Druhé jarní utkání ( zápas proti Viktorii Žižkov byl odložen) jsme odehráli doma proti FK Kolín. Na podzim jsme v Kolíně prohráli vysoko 0:4.

Začali jsme aktivně. Už v 1' se k první střele dostal Michal Truxa, ale branku ještě neohrozil. Ve 3' jsme se poprvé radovali. Za obranou se "pozapomněl" Alex Fiala, vystihl zpětnou sehrávku hostí a střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre - 1:0.  1:0. O chvíli později jsme zaútočili po levé straně, akci zakončil střelou Le Minh Truong, střelu vytlačil brankář na břevno. V 8' jsme zahrávali rohový kop. Daniel Markvart míč přetáhl na Matěje Puchingera, jeho zpětná hlavička skončila na tyči a pro Le Minh Truonga to už nebyla těžká práce - 2:0. Teprve pak se k první střele dostali hosté - po rohu stříleli mimo. Dobrou dvacetiminutovku jsme zakončili dvěma pokusy. V 17' si na dlouhý výkop Vaška Hrdličky naběhl Alex Fiala, ale minul. V 19' si na další rohový kop naskočil Matěj Puchinger, ale přestřelil. Pak jsme vyklidili pole a do konce poločasu nechali aktivitu na hráčích Kolína. Ve 21' jejich prudkou střelu likviduje Vašek Hrdlička. Ve 34' přímý kop Vašek vyrazil a následné pokusy blokovali obránci. Na konci poločasu na hranici pokutového území dvakrát zkoušeli kolínští štěstí, jejich střely branku nenašly.

"Hlavně nezaspat začátek druhé půle" - to bylo motto o přestávce. A podařilo se. Ve 41' centruje Daniel Markvart, z voleje střílí Le Minh Truong - nad. Hosté odpověděli z brejku. Střelu zneškodňuje Vašek Hrdlička. Ve 49' se radujeme potřetí. Z poza vápna napřáhl Alex Fiala, jeho střelu si do branky ztečoval hostující obránce - 3:0. V 61' trefil Daniel Markvart střelou jen brankáře. V 66' jeho pokus levačkou zastavila tyč, dorážku Adama Vejvody už nezastavil nikdo a nic až síť- 4:0. Poslední stopku kolínským nadějím vystavil Mark Burnham. Obešel dva protihráče a z velkého úhlu prostřelil hostujícího brankáře - 5:0.

Solidní výkon proti Benešovu minulý zápas (byť jsme prohráli) jsme ještě o chlup vylepšili. Až na výpadek na konci první půle. Snad uspokojení - snad vzpomínka na zápas s Benešovem. Jistý brankář, skvělá obrana, která snad neprohrála hlavičkový souboj ani s vyššími soupeři, důrazná a pracovitá záloha a útok. To byly atributy, díky kterým slavíme nevyšší vitězství v sezóně.

Teď nás čeká těžký týden. Ve čtvrtek předehrávka na Admiře, v úterý dohrávka s Vikrotií Žižkova v sobotu zápas s Třebeší.

Statistika: U17 - FK Kolín 5:0 (2:0), branky - Fiala-2, Burnham, Truong, Vejvoda.

Sestava: Vašek Hrdlička - Ben Jetton, Lukáš Rys, Matěj Puchinger, Michal Truxa - Daniel Markvart, Marek Papež, Mark Burnham, Le Minh Truong - Filip Kodytek, Alex Fiala. Střídali: Jenda Maňhal, Milan Hrdlička, Adam Vejvoda.

Jirka Barták