AdmiraKobylisy V dalším kole nás na malinké UMT přivítala Admira B. V nezměněné sestavě jsme se postavili celku z čela tabulky. A v úvodu jsme ho zaskočili.

Už v 5' jsme se poprvé prosadili. Míč u čáry vybojoval Alex Fiala, přízemním centrem našel Daniela Markvarta, který střelou z otočky rozvlnil síť - 0:1. V 9' spolupráce týchž hráčů přinesla dvougólový náskok. Daniel Markvart sklepl dlouhý nákop na Alexe Fialu, ten mu míč nezištně vrátil a Daniel prostřelil brankáře Admiry - 0:2. Pak se domácí vzpamatovali a my naopak polevili. Admira získávala převahu uprostřed hřiště. Její centry převážně z pravé strany, ani střely ze střední vzdálenosti zatím naší branku neohrožovaly. Ve 29' velký tlak domácích v našem pokutovém území skončil faulem a penaltou a nekompromisním proměněním - 1:2. Pohříchu to byla první přímá střela na branku.

V úvodu druhého poločase jsme se opět osmělili. Domácí sice měli míč více pod kontrolou, ale my jsme předvedli několik slibných protiútoků a hlavně zakončení. Po střele Mark Burnhama, kterou zkrotil brankář přišla tutovka Daniela Markvarta, jehož pokus levačkou z malého vápna neměl potřebnou razanci. O chvíli později další pokus Marka Burnhama z 18 metrů brankář chytá. Od 60' nás Admira zamkla, tlačila se k zakončení, ale obrana dlouho odolávala. V 65' přímý kop cíl nenašel. V 66' další přímák vyráží Vašek Hrdlička. V 68' už domácí vyrovnali. Centr našel hlavu domácího útočníka, na jeho hlavičku do protipohybu Vašek Hrdlička nedosáhl - 2:2. V 72' další nákop za obranu šťastně propadl až na domácí. První pokus Vašek vyrazil, dorážce už nezabránil - 3:2. O dvě minuty později, kdy už byl Vašek Hrdlička překonaný, vykopl z brankové čáry míč Michal Truxa. I když jsme v posledních 5 minutách vrhli vše dopředu a vzadu zůstali jen 3 hráči, vyrovnat se nám nepodařilo.

Na malé umělce v Kobylisích jsme odehráli zápas plný osobních soubojů. Každé nepřesné zpracování vedlo ke ztrátě míče. Každá klička navíc znamenal to samé. V úvodu jsme domácí zaskočili, postupně už přebrali iniciativu, dokázali podržet míč a nebezpečně zaútočit. Naše brzké ztráty míče pak nedaly oddychnout přetížené obraně. Reakce domácích po skončení zápasu nám jen potrvdili, že jsme pro ně byli těžkým soupeřem. I když si z Admiry nevezeme ani bod, naše výkony a bojovnst se zlepšují.

Statistika: FK Admira Praha B - U17 3:2 (1:2), branky: Daiel Markvart - 2.

Sestava: Vašek Hrdlička - Ben Jetton, Lukáš Rys, Matěj Puchinger, Michal Truxa - Daniel Markvart, Marek Papež, Mark Burnham,. Le Minh Truong - Filip Kodytek - Alex Fiala. Na střídání připraveni: Adam Vejvoda, Jenda Maňhal, Milan Hrdlička.

Jirka Barták