zizkovKačerov - Na dohrávku odloženého kola nás Viktorka Žižkov vyvezla na hřiště Gordicu Kačerov. Solidní výkony na začátku jara a výhra v podzimním utkání nám dodávaly naději na bodový zisk. Ale….

Domácí začali zhurta.


V 1‘ se dlouhý nákop přenesl přes naší obranu a zakončující hráč už věděl, co dělat – 1:0. Ve 4‘ se o odpověď pokusil Mark Burnham z přímého kopu. Jeho střela si cestu do sítě nenašla. V 10‘ opět udeřili Viktoriáni. Dvakrát odvrácený míč se napotřetí dostal za Vaška Hrdličku – 2:0. Na dostřel žižkovské branky se ve 12‘ dostal Michal Truxa – netrefil ji.

Dvě velké šance měli domácí v 17‘. První střelu z 15 metrů Vašek Hrdlička vyrazil. Druhý pokus zastavila tyč a před dobíhajícími útočníky jsme míč odklidili. Uff! Naše zakončení od Matěje Puchingera, který hlavičkoval po rohovém kopu, přesné nebylo. Zato stejná situace na druhé straně, tedy centr a hlavička gólem skončila – 3:0. Čtvrtý gól v prvním poločase padl po nedůrazu v obrané činnosti a přesné střele domácího hráče – 4:0.

Ani nástup do druhého poločasu nebyl z naší strany dobrý. Hned ve 41‘ prověřili domácí náhradníka v naší brance Patrika Steinera tvrdou střelou, kterou Patrik zneškodnil. Ve 45‘ už ale nestačil zabránit gólu po rychlé akci Viktorky po pravé straně, centru a střele úplně osamoceného hráče na penaltě – 5:0. Ve 48‘ jsme zastavili žížkovského hráče jen za cenu penalty. Bohužel proměněné – 6:0. V 54‘ vyběhl Patrik Steiner před pokutové území proti útočníkovi. Jeho zákrok byl oceněn žlutou kartou.

V 60‘ přišel brejk domácích. Vyražený míč našel opět jen domácího hráče – 7:0. O korigování výsledku jsme se pokusili v rozmezí 63 a 68‘. Pokus Daniela Markvarta hlavou vyrazil brankář. Střelu Le Minh Truonga zablokovala obrana. Jeho druhý pokus šajtlí brankář zneškodnil. V 78‘ se v obrovské šanci zjevili domácí. Patrik Steiner míč skvěle vyrazil. Následoval roh a gól od opět nehlídaného hráče – 8:0.

Zápas proti Viktroii Žižkov nám vůbec nevyšel. Málo jsme se pohybovali, měli špatný odhad na míč. Domácí byli u všeho dřív, byli důraznější v osobních soubojích a hlavně přesně zakončovali. Teď se oklepat, hodit nepovedený výkon za hlavu a připravit se na Třebeš.


Statistika: FK Viktoria Žižkov B – U17 8:0 (4:0).

Sestava: Vašek Hrdlička (Patrik Steiner) – Ben Jetton, Lukáš Rys, Matěj Puchinger, Michal Truxa – Daniel Markvart, Marek Papež, Mark Burnham, Le Minh Truong – Alex Fiala, Adam Vjvoda. Střídali: Jenda Maňhal, Filip Kodytek, Milan Hrdlička.

Jirka Barták