třebešStřešovice - Čtyři dny po výpadku v zápase s Viktorií Žižkov jsme doma přivítali soupeře z Třebeše. Moc jsme jim chtěli vrátit prohru z podzimního utkání, kde jsme neproměnili spoustu velkých šancí.

 Od začátku utkání jsme byli aktivní. Ve 3' se ke střel z voleje dostal Marek Papež - branku netrefil. V 8' zahrával přímý kop Mark Burnham - slabá střela , gólman kryje. V 17' jsme se dočkali první branky. Akce po ose Le Minh Truong - Adam Vejvoda zakončil přízemní střelou Alex Fiala - 1:0. Pokračovali jsme v aktivní hře a pokusech o zakončení. 21' - střela Alexe Fialy a zákrok gólmana. 23' - střela Marka Burnhama z 18-ti metrů - opět zákrok gólmana. 24' střela Le Minh Truonga - vedle. 27' - opět Mark Burnham - vedle. 34' - střela Alexe Fialy z hranice pokutového území - skvělý zákrok hostujícího gólmana. 36' - Daniel Markvart doratzil střelu Alexe Fialy, bohužel z ofsajdu. Až poté se k zakončení dostal Třebeš. Ve 38' ještě mířila mimo. Ve 40' už musel Vašek Hrdlička vytáhnout parádní zákrok, aby zabránil cestě míče do sítě.

I druhý poločas probíhal v naší režii. Střelu Marka Burnham opět kryje třebešský brankář. Poprvé nám v zápase vypomohla jarní posila Bar Poleg. Ale i jeho střelu brankář vyrazil. Ve 49' zahrával Michal Truxa rohový kop. Jeho prudká rána prošla překvapivě přes všechny hráče až do sítě - 2:0. Postupně se k zakončení dostali Daniel Markvart - mimo, Marek Papež - těsně nad, Alex Fiala - mimo, Le Minh Truong - chytil brankář. A protože jsme třebešské k zakončení nepustili, slavíme zaslouženou výhru. Radost nám kalí jen zranění Matěje Puchingera, který si zlomil ruku a uvidíme, jestli stihne ještě nějaký jarní zápas.

StatistikaU17 - TJ Sokol Třebeš 2:0 (1:0), branky: Alex Fiala, Michal Truxa.

Sestava: Vašek hrdlička - Filip Kodytek, Lukáš Rys, Matěj Puchinger, Michal Truxa - Daniel Markvart, Marek Papež, Mark Burnham, Le Minh Truong - Adam Vejvoda, Alex Fiala. Střídali: Jenda Maňhal, Poleg Bar, Boging Wang.

Jirka Barták