MeteorPraha 8 - Po čtyrech "východočeských" soupeřích nás čeká čteřice soupeřů "pražských". Navážeme na čtyři vítězství i v Praze? První nám v cestě stál Meteor.

V úvodu jsme zahrozili z brejku. Bar Poleg vysunul Lukáše Bartáka, jeho střelu zneškodnil brankář. Na opačné straně se stejně vedlo domácím. Herně jsme nenavázali na utkání s Trutnovem. Meteor držel míč, kombinoval, do velkých šancí jsme ho však nepouštěli. My jsme se k jakémusi ohrožení branky dostali zásluhou Le Minh Truonga, který utekl svému obránci, jeho centr Daniel Markvart do branky neuklidil. Ve 30'se domácí útočník protáhl po brankové čáře a nabídl míč spoluhráči před prázdnou branku - 1:0. Meteor i nadále držel míč na svých kopačkách, naše akce končily hned v zárodku. Těsně před koncem poločasu měli domácí velkou šanci. Odkop Vaška Hrdličky z těžké pozice trefil dotírajícího útočníka, jeho střela končí mimo.

Z kabin jsme se vrátili v kativnější. Ve 42' střílel Alex Fiala jen do brankáře. Ve 46' centroval Alex Fiala na Lukáše Bartáka, který hlavou přeloboval vyběhnuvšího brankáře - 1:1. Už to vypadalo, že nás vyrovnání nakopne. Ale Meteor v 54' zopakoval osvědčený útok, průnik po brankové čáře a přihrávka před prázdnou branku - 2:1. A Metreor byl zpět na koni. Byl důraznější, aktivnější, fotbalovější. v 66' potrestali domácí náš nedůraz. Zbytečná ztráta na vlastní půlce, centr a jediný hráč, který osamocen hlavičkuje, to byl recept na třetí gól  3:1. Nepoučeni inkasujeme počtvrté. Rohový kop a neatakovaný hráč na zadní tyči trefuje přesně do šibenice - 4:1. V 76' zahrávají domácí další roh. Odvracíme, ale míč se rychle vrací zpět opět k domácímu útočníkovi - 5:1. Až v závěru se snažíme o korigování výsledku. V 77' utekl obráncům Lukáš Barták, jeho střelu vyrazil brankář před dobíhajícího Daniela Markvarta, jeho střelu zblokovala obrana. Poslední pokus Lukáše Bartáka z otočky skončil nad brankou.

V zápase s Meteorem jsme nenavázali na výkony z minulých utkání. Nebyli jsme aktivní, ani důrazní v soubojích.Na 100% zápas odmakali jen stopeři. Výkony ostatních hráčů byly pod jejich možnostmi a to na soupeře z čela tabulky prostě nestačí. V sobotu nás čeká Vyšehrad. Věřím ve zlepšený výkon a bitvu o vítězství.

Statistika: FK Meteor Praha B - U17 5:1 (1:0), branka: Lukáš Barták.

Sestava: Vašek Hrdlička - Daniel Markvart, Lukáš Rys, Ben Jetton, Michal Truxa - Bar Poleg, Mark Burnham, Marek Papež, Le Minh Truong - Lukáš Barták, Alex Fiala. Střídali: Adasm Vejvoda, Štěpán Jeleček.

Jirka Barták