tempo nové 2017Lhotka - Jako na houpačce. Tak vypadají naše poslední výsledky. Poslední prohru si vezeme ze Lhotky, kde svá domácí utkání hraje TEMPO. Na podzim jsme tehdejšího lídra překvapili a slavili domácí výhru. Odveta Tempu vyšla dokonale.

Domácí začali aktivněji. Ale jejich kombinace končily na pozorné obraně. V 11' se po sérii rohových kopů dostali k prvnímu zakončení - nad. Ani naše pokusy nevedly ke koncovce. V 15' předvedli domácí rychlý brejk po pravé straně, zakončený přesnou střelou podél Patrika Steinera, který opět zaskakoval v naší brance - 1:0. 1:0. Ve 20' jsme zbytečně chybovali na půlce, domácí vyrazili do potiútoku, Patrik zmenšil střelecký úhel a tak  střela jen orazítkovala tyč. Ve 29' dlouhý centr na poslední chvíli konečky prstů vytlačil Patrik Steiner nad hlavu nabíhajícího útočníka Tempa. Naše první střela na branku přišla ve 38', ale domácí brankář ji zneškodnil.

Druhou půli jsme začali aktivněji. Ve 42' se po pěkné kombinaci ke střele dostal Mark Burnham - nad. Ve 47' se po levé straně protáhl Le Minh Truong, ani jeho střela síť nerozvnila. O minutu později musel ze zdravotních důvodů střídat Filip Kodytek a my museli upravit sestavu. Ve 49' střelu domácích na bližší tyč vyrazil Patrik Steiner. V 55' jsme opět na půlce zbytečně ztratili míč, domácí předvedli další rychlý protiútok zakončený přesnou střelou - 2:0. Ve snaze o korigování výsledku jsme se začali zapomínat na zadní vrátka. Tempo toho využilo dalším rychlým brejkem  3 na 2 a dalším gólem - 3:0. V 59' využilo Tempo i rohový kop a bylo po hře - 4:0. Během 4 minut jsme dostali 3 góly a  to pořádně zamávalo naší psychikou. Začali jsme místo kombinací a spolupráce hrát sami na sebe. Nepomáhali jsme si navzájem. Obranu často nikdo nedoplňoval a tak domácí měli den otevřených dveří. Jednu z mála šancí na vstřelení gólu měl Alex Fiala, ale jeho pokus z přímého kopu na branku nemířil. V 63' jsme zastavili domácího hráče v pokutovém území jen za cenu faulu. Penalta a - 5:0. V 70' využili domácí další okénko v naší obraně a v zakončili útok 2 na 1 - 6:0. Stejný scénář a stejný výsledek v 73' a - 7:0. Naši ojedinělou šanci měl v 76' Alex Fiala, když jsme rychle rozehráli přímý kop. Jeho střela branku minula.

Až do 55' jsme s domácími dokázali  drželi krok. První půle byla plná soubojů hlavně uprostřed hřiště. Domácí sice měli několik zakončení, my jsme se o ně připravili vlastní zbrklostí v poslední fázi. Na začátku druhého poločasu jsme měli možnost dostat domácí pod tlak a vyrovnat, ale platilo nedáš - dostaneš. Od 59', kdy nám Tempo dalo během chvilku 3 góly, bylo na hřišti jen jedno družstvo. I když prohráváme, je důležité zápas nevzdat a bojovat do konce, nedat soupeři nic zadarmo a to jsme v sobotu nedokázali.

Statistika: FC Tempo Praha - U17 7:0 (1:0)

Sestava: Patrik Steiner - Ben Jetton, Lukáš Rys, Matěj Puchinger, Michal Truxa - Filip Kodytek, Mark Burnham, Marek Papež, Le Minh Truong - Lukáš Barták, Alex Fiala. Střídali: Hans Wang, Štěpán Jeleček.