DuklaStřešovice - Poslední letošní pražský soupeř byl v sobotu z nedaleké Julisky. V brance nám opět vypomohl Patrik Steiner  z ročníku 03.

Hosté od začátku potvrzovali, proč jsou v tabulce druzí. Kombinovali, byli důrazní, rychle přistupovali k hráčům. V 5' jsme pod tlakem chybovali při malé domů, ale Patrik Steiner stačil pokus Dukly vyrazit. V 11' při další chybičce skončila střela hostí vysoko nad. V 18' se po pravé straně do vápna prokličkoval Daniel Markvart, hostující obránce podklouzl a jen za cenu faulu ho zastavil - penalta Marka Burnhama a 1:0. Dlouho jsme se z vedení neradovali. O 3 minuty později jsme ztratili míč na půlce hřiště, Dukla předvedla rychlý brejk zakončený přesnou střelou - 1:1. Ve 28' napřáhl z dálky Marek Papež, jeho střelu u tyče hostující brankář zastavil. Konec poločasu patřil Dukle. 32' roh a střela do břevna. Ve 34' střelu z blízka chytil Patrik. 40' a další pokus zastavil Patrik.

V poločase Dukla prostřídala a vrhla se do útočení. My jsme trochu zaspali, byli pomalejší, nechali její hráče kombinovat. A tak přišel trest. Ve 47' zahrála Dukla dlouhý aut, který našel na penaltě osamoceného útočníka - 1:2. O dvě minuty později to bylo už 1:3, když hosté proměnili pohlednou kombinaci. Pak jsme se konečně vzpamatovali. Po pravé straně utekl Alex Fiala, jeho zpětná přihrávka adresáta nenašla. Pokus Lukáše Bartáka z 56' mířil nad. V 58' vystihli hosté naší malou domů, útočník přepadl přes vyběhnuvšího Patrika Steinera a rozhodčí nařídil penaltu - 1:4. Ještě jsme se snažili o snížení. Při presinku získal míč Alex Fiala - tsřelu kryl brankář. Střela Le Minh Truonga na zadní tyč skončila těsně vedle. Pokus Marka Burnhama z úhlu rozvlnila jen boční síť.

Dukla potvrdila roli favorita. Držela míč, kombinovala, byla rychlá a důrazná. My jsme byli více zbrklí, později jsme přistupovali k hráčům a usnadňovali soupeři zpracování. Ale předvedli jsme bojovnost a pěkné kombinace. Chyběl klid v koncovce a více morálních sil.

Statistika: U17 - FK Dukla Praha B 1:4 (1:1), branka: Mark Burnham.

Sestava: Patrik Steiner - Adam Vejvoda, Matěj Puchinger, Michal Truxa - Daniel Markvart, Marek Papež, Mark Burnham, Le Minh Truong - Lukáš Barták, Alex Fiala. Střídali: Jenda Maňhal, Filip Kodytek.