vlašimVlašim - Po čtveřici pražských týmů se utkáme s trojící mimopražských. Jako první se nám postavila Vlašim. Podzimní utkání jsme vyhráli 2:1. V brance nám tentokrát pomohl "nebrankář" Michal Novotný z MD B.

Začali jsme aktivně. Pokus hlavou vedle. Zablokovaná střela Le Minh Truonga. Hlavička Matěje Puchingera nad. Domácí zahrozili z přímého kopu - Michal Novotný vyrazil. V 5' zakočil pohlednou kombinaci Lukáš Barták skákavou střelou, kterou domácí brankář nedokázal zkrotit - 0:1. O minutu později  Lukáš na gólmana nevyzrál. V 10' se vyznamenal Michal Novotný, když zneškodnil tvrdou střelu z 11 metrů. Pak se po pravé straně protáhl Le Minh Truong, našel Lukáše Bartáka, jeho lob už branku ne. Pro útočení občas zapomínáme na bránění. Toho využili domácí, na dlouhý míč za stopery si zaběhl vlašimský hráč a prostřelil Michala Novotného - 1:1. O odpověď se pokusil Lukáš Barták. Samostatnou akci zakončil střelou vedle. O chvíli později se v podobné situaci objevil Mark Burnham, jeho střelu zastavila tyč, bohužel nikdo nedobíhal. Pak jsme třemi chybami dovolili domácím odskočit ve skóre. Pomalou malou domů vystihli vlašmští a podél brankáře se ujali vedení - 2:1. Ve 35' jsme povolili domácím průnik po brankové čáře, zpětnou přihrávku pak v klidu uklidili do branky - 3:1. O minutu později přepadl vlašimský útočník v pokutovém území před Michala Truxu, což rozhočí posoudil jako penaltu. Její proměnění znamenalo stav - 4:1.

Do druhé půle vstupujeme opět aktivněji. Několik centrů do vápna však nezakončujeme přesně. Až ten ve 46' zastavila domácí obrana jen rukou. Penaltu jasně proměnil Mark Burnham - 4:2. Brejk domácích v 53' zastavil na poslední chvíli Filip Kodytek. V 59' našel v náběhu Michal Truxa Lukáše Bartáka, který tentokrát volil kličku. Následnou střelu zastavila boční síť. Vlašimští se k zakončení dostali už jen dvakrát, oba pokusy branku netrefily. Ani my jsme nebyli úspěšnější. Střela Marka Burnhama mířila vysoko. Rohový kop v 80' skončil jen na tyči.

V zápase jsme nebyli horším týmem. Na rozdíl od domácích jsme nedokázali proměnit šance, které jsme si vypracovali. Domácí naopak využili každou naší chybu.

Statistika: FC Sellie & Bellot Vlašim - U 17 4:2 (2:1), branky: Lukáš Barták, Mark Burnham.

Sestava: Michal Novotný - Filip Kodytek, Matěj Puchinger, Lukáš Rys, Michal Truxa - Le Minh Truong, Mark Burnham, Marek Papež, Daniel Markvart - Lukáš Barták, Alex Fiala.  Střídal: Jenda Maňhal.