U19 – SK Aritma Praha 4:1 (1:1)

Aritma

Střešovice – po loňském 7. místě v Přeboru má soupeř z Vokovic letos vyšší ambice. Kromě prvního kola, ve kterém klopýtl na Zličíně (prohra 1:2), jinak dokazuje, že se na sezónu dobře připravil. Zejména poslední 2 výhry vzbuzovaly respekt (nad Braníkem a Vršovicemi shodně 1:0). A tak jediné „nevydařené“ utkání bylo pro Aritmu první kolo poháru na Aritmě, ve kterém jsme soupeře porazili my 4:1.

Hned ve 3‘ našel Petr Doležal naběhnutého Martina Kašpara, ale ten branku v dobré pozici přestřelil. V 6‘ jsme dostali docela nešťastný gól – 0:1. Naši kluci jsou na nepříznivé vývoje utkání v letošní sezóně celkem zvyklí, tak je tato branka nijak nedeprimovala a stále hráli svou hru. V 10‘ prošel vápnem Petr Doležal, ale přihrávku Adam Šperl před brankářem minul. Ve 14‘ centroval Petr Doležal na zadní tyč, kde se nedomluvili Lukáš Timko s Adamem Šperlem a díky tomu z toho gól nebyl. V 18‘ jsme se již radovali. Lukáš Timko vysunul Kirila Kokoreva a ten prokázal jak nebezpečnou má střelu – 1:1. Dál jsme „svírali“ soupeře, ale ten někdy i se štěstím odolával. Největší šanci jsme měli v 33‘ – Petr Doležal opět přesně našel naběhnutého Martina Kašpara, ale ten v těžké pozici míč jen posunul do náruče trochu překvapeného brankáře. Ve 35‘ se efektně proletěl vzduchem Osi při střele soupeře a bezpečně lapil míč. Ve 40’ výborně hlavičkoval u zadní tyče Lukáš Vegricht, ale brankář Aritmy vyrazil na roh.

Ve druhém poločase jsme očekávali pokračování naší útočné aktivity. Hned v 47‘ po faulu na Pavla Ferstla zahrává přímák Petr Doležal, ve vápně se nejlépe zorientoval Lukáš Markvart a otáčí skóre – 2:1. V 61‘ jsme měli velkou příležitost z přímého kopu, ale Petr Doležal jen těsně minul prázdnou část branky soupeře. V 63‘ nařídil rozhodčí proti nám velmi přísnou penaltu, ale Osi vyrazil tvrdou střelu na tyč! V 79‘ zahrával Petr Doležal rohový kop, Martin Kašpar vyhrál hlavičkový souboj a Tomáš Kouklík nekompromisně zavěsil – 3:1. Definitivní podobu výsledku dala 90‘ – Martin Kašpar vybojoval roh, Petr Doležal jej zahrál a Martin Kašpar hlavou nedal brankáři šanci – 4:1 (kluci pak oslavili páteční sedmnáctiny Kašpiho imaginárním dortem se zapálenými svíčkami, které Kašpi imaginárně sfoukl - viz video).    

 

Závěrem:

Výsledkově to bylo utkání jako přes kopírák podobné pohárovému střetnutím. Zase jsme nechali soupeře jít velmi brzo do vedení, ale tentokrát jsme již další příležitosti soupeři nedovolili. Na góly se kluci docela nadřeli, ale přesto si myslím, že toto relativně vysoké vítězství bylo zcela zasloužené. Poslední výsledky nám dávají naději, že se již začíná rozjíždět obávaná „Střešovická mašina“ – držte nám proto palce, aby nedošlo k jejímu „zadření“.

K dalšímu mistráku jedeme na Tempo, kde jsme loni prohráli 1:3. Utkání začíná v sobotu 10.10. od 13:00.

 

Sestava SK Střešovice 1911:

V brance: Jakub Turek

V poli: Pavel Ferstl, Petr Koutský, Lukáš Vegricht, Adam Šperl (84‘ Martin Vejvoda), Lukáš Markvart, Petr Doležal, Kiril Kokorev (76‘ Marek Rajniš), Lukáš Timko, Martin Kašpar, Tomáš Kouklík.  

Připraveni: David Konejl, Ondřej Pospíchal.

 

Střelci SKS v utkání:

18‘ Kiril Kokorev, 47‘ Lukáš Markvart, 79‘ Tomáš Kouklík, 90‘ Martin Kašpar.

Zapsal - Libor Kašpar 4.10.2015

Video vybraných akcí:

První poločas

Druhý poločas

 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY