FC Tempo Praha - U19 0:4 (0:2)

Tempo

Lhotka – soupeř byl aktuálně na 7. místě v Přeboru, když dokázal doma remizovat jak s ABC Braník (2:2), tak i s Motorletem (1:1). My osobně si pamatujeme loňské zápasy s tímto soupeřem – prohra na Tempu (1:3) a těsná výhra ve Střešovicích (1:0). Rozhodně jsme nechtěli soupeře ani v nejmenším podcenit, ale naopak navázat na naši sérii bez prohry. Přírodní trávu se domácí snaží s vypětím sil udržet v dobrém stavu (sami nám přinesli na rozcvičení mobilní bránu a umístili ji mimo vápno). Přes tuto maximální snahu byl terén hodně náročný a k ideálu měl daleko.

Utkání jsme začali aktivně a využívali křídelních prostor. Ve 3‘ centruje nebezpečně Marek Rajniš, ale obrana odvrátila na roh. V 6‘ po faulu na Lukáše Markvarta zahrává přímák Petr Doležal a brankář likviduje. V 7‘ průnik soupeře zaměstnal i Osiho v naší brance. Pak se začal prosazovat na levé straně Kiril Kokorev, ale stále bez gólového efektu. V 18‘ zahrává jeden z mnoha našich rohů Marek Rajniš a na bližší tyč si výborně naběhl Lukáš Vegricht – 0:1. Ve 29‘ dravě prošel do vápna Lukáš Markvart, poslední obránce jej fauloval a měli jsme výhodu pokutového kopu (žlutá karta byla pro hráče domácích docela milosrdná). Tomáš Kouklík však střelu poslal vedle branky (brankář vystihl směr). Soupeře to povzbudilo a hned ve 30‘ střílí výborný útočník domácích (Ondřej Šváb) nad naší branku. Pak jsme opět převzali iniciativu a přicházely i šance – 31‘ faul na Marviho a Doliho přímák má brankář; 31‘ po rohu střílí Bari mimo branku soupeře; 39‘ Doliho dlouhý aut se dostal až k Barimu, ale tomu střela nesedla. V 41‘, kdy se již zejména domácí viděli v šatně, vhazuje Martin Vejvoda aut, Petr Doležal našel Tomáše Kouklíka a ten ukázal, že jej neproměněná penalta „nepoznamenala“ a zvyšuje – 0:2.

V začátku druhé půle v 47‘ jsme zaspali ve vlastním vápně, ale vytáhl se Osi výborným zákrokem a zachránil naše čisté konto. V 50‘ zahrává přímák Lukáš Markvart a Adam Šperl nestihl před brankářem tečovat. V 52‘ vysunul Petr Doležal Kirila Kokoreva, ten naznačením centru zmátl brankáře a přísnou střelou na bližší tyč zvyšuje – 0:3. Po tomto důležitém gólu se naši kluci již definitivně „uklidnili“ a soupeř naopak musel jít do většího rizika, aby s utkáním ještě něco udělal. V 55‘ obchází Tomáš Kouklík i brankáře, ale toho zastoupil obránce. Pak možná rozhodčí odpustil domácím 2 penalty – 58‘ zákrok na Tomáše Kouklíka, 62‘ zákrok na Adama Šperla. Naopak v 66‘ měli šanci domácí, ale střela šla vedle. V 71‘ vysunul Petr Doležal Tomáše Kouklíka a ten zvyšuje – 0:4. V závěru jsme měli i další šance, ze kterých stojí za zmínku tyč Tomáše Kouklíka a následně břevno při dorážce od Jardy Malíka. Tečku za utkáním udělal náš kapitán Petr Koutský, který byl vyslán na hrot, aby si odpočinul, a místo toho předvedl sprint od půlky se střelou těsně vedle.

  

Závěrem:

Náročné utkání na náročném terénu kluci zvládli výborně. Dali důležitý první gól a tím byl dán i další vývoj utkání. I přes neproměněnou penaltu si výhru pohlídali a zejména v závěru to byl velmi sebevědomý výkon zkušeného týmu.

Další mistrák hrajeme doma ve Střešovicích s FC Zličín – v sobotu 17.10. od 15:30.

 

Sestava SK Střešovice 1911:

V brance: Jakub Turek

V poli: Martin Vejvoda (66‘ Přemysl Kučera), Petr Koutský, Lukáš Vegricht, Adam Šperl, Lukáš Markvart (75‘ Jarda Malík), Petr Doležal, Kiril Kokorev, Lukáš Timko, Marek Rajniš, Tomáš Kouklík.  

Připraveni: Ondřej Pospíchal.

 

Střelci SKS v utkání:

18‘ Lukáš Vegricht; 41‘, 71‘ Tomáš Kouklík; 52‘ Kiril Kokorev

Zapsal - Libor Kašpar 11.10.2015

Video vybraných akcí:

První poločas

Druhý poločas

 

Názor soupeře

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY