ZT: TJ Sokol Cholupice – U19 1:6 (0:0)

Cholupice

Střešovice – Po loňské výhře v zimním turnaji dospělých „O Střešovický pohár“, jsme si letos řekli o účast v náročnějším turnaji – „O pohár U Dvou“. Hned na úvod nás nečekal slabý soupeř – TJ Sokol Cholupice. Přestože na podzim soupeř prohrál s naším „A“ 4:0, je po podzimu na 9. místě Přeboru Prahy. My jsme museli oželet účast zraněných/nemocných - Petra Doležala, Lukáše Vegrichta i Marka Rajniše, které zastoupili hráči mladších ročníků (98,99,2000).

Ze soupeře jsme měli přiměřený respekt. Zejména z jeho křídelních velmi rychlých hráčů. Přesto jsme začali svou hrou s velmi rychlým přistupováním k hráčům soupeře a vynutili si i určitý tlak. Ve 2‘ po rohu hlavičku Davida Konejla sráží obránce na roh (a velmi sportovně sám opravil výrok rozhodčího). V 6‘ Martin Kašpar přenesl hru na volného Kirila Kokoreva, který se uvolnil, ale střelu levou brankář vyrazil. Pak měli naši kluci několik střel, ale ani jedna se nemířila mezi tyče. Ve 21‘ daleký centr soupeře přesně našel vysokého útočníka, ale jeho hlavička mířila naštěstí také vedle naší branky. Ve 30‘ jsme se dostali do přečíslení a Santi dopravil míč do branky, ale branku rozhodčí neuznali pro velmi těsný ofsajd (posuďte sami v přiloženém videu). Ve 33‘ se výborně uvolnil útočník soupeře v našem vápně, ale situaci jsme se štěstím odvrátili na roh.

Povzbuzeni bezbrankovým poločasem jsme zahájili sebevědomě druhou půli. Ve 47‘ Adam Šperl docela snadno přešel přes nejrychlejšího hráče soupeře a předložil na bližší tyči pro Martina Kašpara, který efektně patičkou otevírá skóre – 0:1 (kdo by chtěl gól vidět z více úhlů, může se podívat na první gól Alexise Sancheze z utkání proti Manchester United z podzimu – velmi podobné). V 49‘ postupoval Martin Kašpar k vápnu, Adam Šperl rychlým náběhem odtáhnul obránce, Martin toho využil k průniku do vápna a k přihrávce, kterou doráží do branky Kiril Kokorev – 0:2. Soupeř byl viditelně zaskočen a výborné napadání našimi hráči brzo přineslo další ovoce. V 54‘ vystihl přihrávku Lukáš Markvart, Jarda Malík ještě obranu nepropálil, ale Lukáš Timko již dorazil – 0:3. Pak se střídaly šance na obou stranách. V 63‘ jsme nevyužili přečíslení a velké šance a platilo – „nedáš dostaneš“. Útočník soupeře krásně pronikl do našeho vápna a nedal Osimu šanci – 1:3. Očekávali jsme tlak soupeře a snahu o zvrácení výsledku, která se však nedostavila. A tak další chyby soupeřovy obrany trestali naši kluci. V 69‘ práci Pavla Ferstla s Lukášem Markvartem zakončuje brankou Tomáš Kouklík – 1:4. V 75‘ si důrazným napadáním došel pro branku Lukáš Markvart – 1:5 a v 87‘ se mezi střelce zapisuje i Jarda Malík – 1:6.

 

Závěrem:

Cenný skalp „přeborového“ týmu rozhodně potěšil, ale jedná se o začátek přípravy obou týmů, takže není možné výsledek přeceňovat. Každopádně jsem si potvrdili, že kluci mohou hrát vyrovnaně s týmy dospělých a rozhodně jim tento výsledek zvedl sebevědomí.

Další utkání zimního turnaje hrajeme s týmem SK Střešovice 1911 „B“ – v neděli 17.1. od 16 hodin.

 

Sestava SK Střešovice 1911:

V brance: Jakub Turek

V poli: Martin Vyskočil, David Konejl, Petr Koutský, Adam Šperl, Jakub Peroutka, Lukáš Markvart, Kiril Kokorev, Lukáš Timko, Martin Kašpar, Jarda Malík.  

Střídali: Tomáš Kouklík, Pavel Ferstl, Martin Vejvoda, Santeri Kuivalainen, Jarda Hora.

 

Střelci SKS v utkání:

47‘ Martin Kašpar; 49‘ Kiril Kokorev; 54‘ Lukáš Timko; 69‘ Tomáš Kouklík; 75‘ Lukáš Markvart; 87‘ Jarda Malík

Zapsal - Libor Kašpar 11.1.2016

Video vybraných akcí:

První poločas

Druhý poločas

 

 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY