U19 – Fotbalová Akademie Praha 1:1 (0:0)

FA praha

Střešovice – ve druhém jarním kole Přeboru nás čekal silný soupeř FA Praha (Střížkov/Bohemians Praha). V posledních letech je to náš velký konkurent v MU. Soupeř vyznává velmi podobný styl jako náš tým a všechna utkání v posledních 3 letech jsou nejen vyrovnaná, ale i divácky velmi atraktivní. Zejména závěry některých utkání se mi silně vryly do paměti:

– podzim 2014 - výhra na hřišti FA 5:4 gólem Osiho z půlky hřiště (2‘ nastavení)

- podzim 2015 – remíza na hřišti FA 3:3 s góly Konyho (z 85‘) a Kašpiho (z 89‘)

Od úvodu soupeř ukazoval, proč minulý týden přehrál Tempo vysoko 7:0. My jsme se dlouho nedokázali dostat do tempa utkání, ale po 20 minutách jsme postupně přebírali otěže zápasu. S touto naší hrou přicházely i šance, ale žádná z nich neskončila gólem. Naopak soupeř využíval každou možnost k rychlým a velmi nebezpečným protiútokům – naštěstí pro nás také bez změny skóre.

Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Naši kluci se snažili projít velmi dobrou obranou soupeře a soupeř naopak využil každou příležitost k nebezpečnému rychlému protiútoku. Hned v 49‘ měl soupeř velkou příležitost ke skórování, ale David Konejl obětavě ve skluzu tečoval střelu těsně vedle naší brány. V 53‘ se po přímém kopu Lukáše Markvarta dostal k míči Lukáš Timko a krásným volejem propálil vše – 1:0. V 66‘ po naší šanci soupeř předvedl rychlý protiútok a bylo srovnáno – 1:1. V závěru zápasu jsme měli ještě několik šancí, ale ani Martin Kašpar, ani Tomáš Kouklík se z gólu neradovali. Když v poslední minutě po centru Petra Doležala volej Martina Kašpara vytáhl konečky prstů brankář hostí na roh, skončilo utkání spravedlivou remízou.

  

Závěrem:

Velmi náročné utkání plné osobních soubojů, ve kterých nikdo neuhnul. Přesto velmi férové utkání, ve kterém bylo vidět, že se oba výborné týmy navzájem velmi uznávají. Na vyložené šance jsme asi vyhráli. Štěstí, které jsme měli v koncovkách minulých utkání, se nyní přiklonilo na stranu soupeře a utkání skončilo (podle mne) zaslouženou remízou. Ostatní týmy se nám v tabulce přiblížily, ale ty ještě zápas s FA Praha teprve čeká.

Další mistrák hrajeme s Duklou na UMT – Mikulova, Praha 4 (pozor změna) - v neděli 10.4. od 10:15.

 

Sestava SK Střešovice 1911:

V brance: Jakub Turek

V poli: Pavel Ferstl (62‘ Vojta Minařík), Lukáš Vegricht, Martin Vyskočil, David Konejl, Jakub Peroutka (86‘ Přemek Kučera), Lukáš Markvart (65‘ Petr Doležal), Kiril Kokorev (30‘ Santeri Kuivalainen), Lukáš Timko (82‘ Martin Vejvoda), Martin Kašpar, Tomáš Kouklík.  

Připraveni: Ondřej Pospíchal, Petr Koutský

 

Střelci SKS v utkání:

53‘ Lukáš Timko.

Zapsal - Libor Kašpar 3.4.2016

Video vybraných akcí:

První poločas

Druhý poločas

 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY