Dukla Praha B – U19 0:5 (0:1)

Dukla

Chodov – po náročném utkání s Fotbalovou akademií Praha jsme jeli na hřiště nevyzpytatelného soupeře - týmu Dukly Praha „B“, který se skládá z hráčů ročníků od 1997 až po 2000. Svou vizitku nám poslali prvním jarním utkáním s Braníkem, kdy po poločase prohrávali 0:2, aby nakonec vyhráli 3:2. Jsou to hráči sice mladší, ale se zkušenostmi z ligových soutěží a výborně technicky i fyzicky vybavení, proto nás nečekalo vůbec snadné utkání.

Od prvních minut soupeř ukazoval výbornou souhru a vířivý pohyb ve středu hřiště a po obou stranách. Chvilku trvalo, než si naši kluci na to zvykli. V 7‘ utekl po pravé straně Adam Šperl, přihrál přesně na Lukáše Timka, ale toho zradilo zakončení. V 15‘ se dostal do dalšího slibného brejku Adam Šperl, ale poslední kličku vystihl soupeř. V 18‘ naši kluci poprvé zahrozili při rohovém kopu, ale hlavička Lukáše Markvarta mířila nad břevno soupeřovi branky. Ve 20‘ zahrává rohový kop Petr Doležal a osamocený kapitán David Konejl si vychutnal gólovou hlavičku – 0:1. V následujících minutách měl dvě šance znovu Adam Šperl, ale výsledek se neměnil. Zbylé minuty prvního poločasu jsme přenechali iniciativu soupeři a čekali, co vymyslí. Výsledkem bylo několik křížných pasů do křídel, které povětšinou končily v autu.

Do druhého poločasu jsme již vstoupili podstatně aktivněji a výsledek se dostavil. V 50‘ Adam Šperl ještě svůj únik nedotáhl, ale hned v 51‘ po rohu Petra Doležala Adam hlavou zvyšuje – 0:2. V následující minutě hlavičku Lukáše Vegrichta chytá domácí brankář. V 54‘ málem vyděsil domácí Martin Kašpar ekvilibristickým volejem z hranice vápna. V 55‘ vybídl Pavel Ferstl dlouhým odkopem Martina Kašpara, který vyhrál hlavičkový souboj a zvyšuje – 0:3. Pak už do rozhozené obrany soupeře naši kluci podnikali jeden útok za druhým. V 75‘ šance Santiho končí jen na tyči branky Dukly. Následující roh zahrál Santi a Lukáš Markvart opět hlavou zvyšuje – 0:4. V 82‘ se k nebezpečné příležitosti v našem vápně dostali i domácí, ale Osi s přehledem vše vyřešil. V 85‘ si pohrál s obráncem a brankářem Martin Kašpar a uzavřel skóre – 0:5.

  

Závěrem:

Poprvé se nám podařilo přehrát velmi dobrého soupeře z Dukly výrazným rozdílem. Podle mne to bylo výsledkem velmi dobře zvolené taktiky a využitím výškové převahy (4 branky jsme docílili hlavou a z toho 3 po rohovém kopu). Naši kluci hráli velmi zodpovědně a velmi rychle přecházeli do protiútoku. Soupeř je vynikající v kombinační hře, ale když jej naši kluci v podstatě nepustili do našeho vápna, není se co divit, že soupeř neměl jedinou gólovou šanci. Velmi mne pobavil po naší výhře 5:0 komentář příznivců soupeře: „Střešovice jen bránily, hrály na brejky, ale v podstatě vůbec nic nepředvedly…..“

 

Těší nás výrazný rozdíl v našem „rozjezdu“ mistrovské soutěže po 3 kolech mezi:

podzimem 2015 – 3 body U19 a skóre 7:7

a jarem 2016 – 7 bodů U19 a skóre 15:1.

Další mistrák hrajeme doma ve Střešovicích s Loko Vltavín v neděli 17.4. od 17:00.

 

Sestava SK Střešovice 1911:

V brance: Jakub Turek

V poli: Pavel Ferstl, Martin Vyskočil, Lukáš Vegricht (78‘ Přemek Kučera), David Konejl, Lukáš Markvart, Jakub Peroutka (46‘ Santeri Kuivalainen), Petr Doležal, Lukáš Timko, Adam Šperl (70‘ Kiril Kokorev), Tomáš Kouklík (46‘ Martin Kašpar).  

Připraven: Ondra Pospíchal

 

Střelci SKS v utkání:

20‘ David Konejl; 51‘ Adam Šperl; 55‘, 85‘ Martin Kašpar; 75‘ Lukáš Markvart

Zapsal - Libor Kašpar 11.4.2016

Video vybraných akcí:

První poločas

Druhý poločas (omlouvám se Adamovi i Marvimu, že jejich góly nejsou zaznamenány na videu – pardón)

 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY