SK Aritma Praha - U19 0:8 (0:4)

AritmaVokovice – V sobotu nás čekal aktuálně třetí tým tabulky Přeboru Prahy – Aritma. Soupeř dosud prohrál jen v prvním kole na podzim na Zličíně (1:2) a ve Střešovicích (1:4). Doma a i na jaře Aritma neprohrála. Potěšil nás vstřícný přístup domácích, kteří nabídli změnu povrchu, a mohli jsme tedy vyzkoušet krásný zelený pažit.

Kvůli zranění z dopoledního utkání mužů nemohl nastoupit (ani jen na několik minut) Lukáš Vegricht, ale zase ochotně přijel Santi Kuivalainen, přestože druhý den hrál velmi důležité utkání právě s Aritmou za mladší dorost.

Hned ve 2‘ měl velkou šanci Martin Vyskočil, ale těsně míjí branku domácích. Ve 3‘ si na pravé straně vyměnili míč David Konejl s Adamem Šperlem, který centruje a Santi Kuivalainen dorážkou mezi nohy domácího brankáře otevírá skóre – 0:1. Ve 13‘ po rohovém kopu Lukáše Timka se pokouší o nůžky David Konejl (neúspěšně), ale Santi „angličanem“ zvyšuje – 0:2. Ve 29‘ Jakub Peroutka našel na pravém křídle volného Adama Šperla, který přesnou přihrávkou po zemi vybídl Martina Kašpara a tomu nezbylo než zavěsit pod břevno – 0:3. Ve 32‘ Adam Šperl poslal osvobozující odkop na Martina Kašpara, který vyhrál na půlce souboj se stoperem a vyslal do brejku Santiho, který zkušeně zakončil – 0:4 (blahopřeji Santimu k dalšímu hattricku za 97!). V 39‘ měl po chybě domácího brankáře šanci Kiril Kokorev a následně po přihrávce od Davida Konejla i Martin Kašpar, ale skóre se již nezměnilo.

Druhý poločas začal velkou šancí Davida Konejla, kterého našel přesnou přihrávkou Martin Kašpar. Další minuty se dlouho nic nedělo. O zpestření se postaraly jen dva pozdní nešikovné zákroky domácího obránce (Pecháček), oceněné ŽK. Přesilovku jsme pak dokázali využít. V 70‘ vyslal přesným pasem Petr Doležal Davida Konejla, který se již nemýlil – 0:5. Pak se předvedl Ondra Pospíchal v naší brance, který vykopl nohou 100% šanci domácích. V 77‘ našel Kiril Kokorev Martina Kašpara, který si sám sobě přihrál přes celou obranu domácích na gól – 0:6. V 80‘ se Martin Kašpar poděkoval pasem Adamovi Šperlovi za přesnou přihrávku z prvního poločasu a Adam po blafáku brankáři zvyšuje – 0:7 (zároveň blahopřeji Adamovi k jubilejnímu 100. gólu SKS U19 v této mistrovské sezóně). V 86‘ vyslal Jakub Turek Adama Šperla a ten nachází ve vápně Martina Kašpara – 0:8 (blahopřeji Kašpimu k prvnímu hattricku za SKS 97!).  

 

Závěrem:

Kdyby mi někdo před utkáním řekl, že kluci vyhrají na Aritmě 8:0, myslel bych, že je to blázen. Když jsme si pak pustili video z utkání, musím konstatovat, že tak kluci skutečně vyhráli a že to bylo vítězství naprosto zasloužené. Klukům krásné travnaté hřiště na Aritmě svědčí (vzpomeňme loňské finále poháru). Zajímavostí je, že silná obrana soupeře v dosavadních 20-ti utkáních inkasovala jen 25 branek, z čehož celých 12 od našich kluků!!

Další utkání hrajem doma ve Střešovicích s Tempem Praha - v sobotu 14.5. od 17:00.

 

Sestava SK Střešovice 1911:

V brance: Ondřej Pospíchal

V poli: Pavel Ferstl, Petr Koutský, Martin Vyskočil, David Konejl (80‘ Jakub Turek), Jakub Peroutka, Lukáš Markvart (64‘ Petr Doležal), Adam Šperl, Lukáš Timko (58‘ Marek Rajniš), Santeri Kuivalainen (35‘ Kiril Kokorev), Martin Kašpar.  

  

Střelci SKS v utkání:

3‘, 13, 32‘ Santeri Kuivalainen; 29‘, 77‘, 86‘ Martin Kašpar; 70‘ David Konejl; 80‘ Adam Šperl.

Zapsal - Libor Kašpar 8.5.2016

Video vybraných akcí:

První poločas

Druhý poločas

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY