Finále Poháru PFS: FC Tempo Praha - U19 0:1(0:0)

Tempo

Kobylisy – ve finále Poháru PFS U19 jsme nastoupili proti týmu FC Tempo Praha. Soupeř postupně vyřadil – SK Hostivař (8:0), TJ Junior (3:2) a v semifinále SK Vršovice (3:2). Naši kluci postupně postoupili přes – SK Aritma (4:1), FC Zličín (7:1) a v semifinále přes FA Praha (6:0). Z tohoto pohledu jsme byli favorité, ale soupeř se na finále výborně připravil takticky a zejména hráčsky - povolal všechny hráče, kteří většinou hrají za muže „A“ v 1. A Třídě.

Tito byli i u dvou výher Tempa proti SKS M“B“ (2:1, 4:3). Šlo zejména o Ondřeje Švába (č.8 a kapitán), Matěje Čecha, který dal SKS M„B“ na jaře hattrick (č.13), Ondřeje Schwanka (č.7), Patrika Barocha (č.10), Morise Hyršla(č.11) a urostlého Matěje Štěpánka (č.16). Když k tomu připočtu výborného brankáře Jana Opletala a další bojovné hráče, pro které to byla jediná možnost získat letos nějaký pohár, nečekal nás lehký zápas.

Od samotného začátku to bylo dobývání branky soupeře, který však nejenže velmi dobře a obětavě bránil, ale zároveň hrozil nebezpečnými protiútoky silných útočníků. Od prvních minut jsme chtěli hrát svou křídelní hru, ale soupeř zahušťoval tyto prostory a bylo velmi těžké se zde prosadit. V 6‘ po naší chybě v obraně měl Ondra Šváb možnost otevřít skóre, ale mířil mimo. Ve 20‘ po rohu Lukáše Timka se prodral do zakončení Martin Kašpar, ale mířil těsně nad. Ve 22‘ po důrazném zákroku Petra Koutského střílí Martin Kašpar opět těsně vedle. Přestože se soupeř zaměřil na bránění, stále hrozil nebezpečnými „kontry“. Ve 40‘ po akci Adama Šperla si obrana soupeře málem dal vlastní gól.

Do druhého poločasu jsme poslali na hřiště hned čtveřici „čerstvých“ hráčů a tlak se stupňoval. Zároveň i soupeř nechtěl jen bránit a utkání začalo mít větší spád. Ve 49‘ vyhrál hlavičkový souboj Martin Kašpar a Adam Šperl špičkou kopačky přehazuje brankáře, ale také branku. Příchod Santiho Kuivalainena přinesl velké oživení hry a mnoho akcí jsme „tahali“ po levé straně. V 57‘ se u vápna uvolnil Martin Kašpar a levačkou prověřil brankáře, který míč neudržel, ale následně převedl zákrok večera proti dorážce Adama Šperla. V 82‘ jsme se konečně dočkali zaslouženého gólu – Petr Doležal centruje, Santi Kuivalainen hlavičkou prodloužil a Tomáš Kouklík levačkou propálil brankáře soupeře – 1:0. Výsledek kluci již zkušeně udrželi.

 

Závěrem:

Bylo to jednoznačně nejtěžší utkání letošního jara – musíme zde „smeknout“ před výkonem i kvalitou soupeře! Naši kluci nejenže trpělivě hledali skulinky v obranné tvrzi soupeře, ale zejména jako tým odvedli výborně defenzivní práci (byť sporadickou). Psychicky, ale zejména fyzicky náročné utkání zvládli výborně. Štěstí tentokráte nebylo na naší straně, ale přesto si kluci i s tímto poradili a zápas „dotáhli“ k výhře.

Poslední utkání doma ve Střešovicích hrajeme v sobotu 11.6. od 17.00 s FSC Libuš, poslední utkání celé sezóny sehrajeme v Braníku v neděli 19.6 od 14:45.

 

Sestava SK Střešovice 1911:

V brance: Ondra Pospíchal

V poli: Pavel Ferstl (46‘ Santi Kuivalainen), Petr Koutský, Martin Vyskočil (46‘Lukáš Vegricht), David Konejl, Lukáš Markvart (46‘ Petr Doležal), Jakub Peroutka, Marek Rajniš, Lukáš Timko (46‘ Tomáš Kouklík), Adam Šperl (84‘ Kiril Kokorev), Martin Kašpar.  

Připraven: Jakub Turek, Jarda Malík.  

 

Střelci SKS v utkání:

82‘ Tomáš Kouklík

Zapsal - Libor Kašpar 8.6.2016

 

Poznej členy týmu „SKS 97“:

                                   Petr Hájek                               Jaruška Hájková            Libor Kašpar

                   Post:        hlavní kouč                               Jaruška                           vedoucí mužstva

Fotbalový vzor:            Zico, Honza Berger,                Čech                               Edson Arantes do

                                   Jairzinho, Eusebio.                                                        Nascimento.

Oblíbený klub:             Flamengo,Barca,Bayern,         jedině Střešovice.         Arsenal London.

                                   Sparta.

Když ne fotbal, tak:      kopaná, chvíle s Jaruškou.      pečení.                          rodina, Brdy na kole.

Rituál před utkáním:     výběr vyhrávací kšiltovky,      popřát klukům hodně   zápis,dresy,míče,

                                    hlavně ji nezapomenout.        štěstí.                            rozlišky,značky,nosítka,

                                                                                                                           tabule,časomíra,kamera.

 

Video vybraných akcí:

První poločas

Druhý poločas

Vyhlášení vítězů

 

Názor druhé strany:

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY