U19 - FC Tempo Praha 2:0 (2:0)

tempo nové 2017Střešovice - K dalšímu mistrovskému zápasu jsme nastupovali v sobotu na půdě Střešovic. Jelikož zápasy obou dorostů se hrály v jeden den (mladší dorost od 13:00), přijeli jsme k soupeři pouze se dvanácti hráči, z toho pět kluků mělo v nohách již zmíněný zápas mladšího dorostu.


Až do 15. minuty se hrál vyrovnaný zápas s šancemi na obou stranách. V 15. minutě poslal soupeř vysoký balon na naši branku a náš gólman na tuto svíci špatně zareagoval. Balon mu vypadl z rukavic a dobíhající útočník lehce poslal míč do naší branky. Velká chyba a soupeř vedl 1:0. Ve 35. minutě zahrál soupeř před naším pokutovým územím rukou, což rozhodčí přehlédl a byla z toho velká šance pro domácí.

To se nelíbilo našemu brankáři, který se okamžitě ozval a vyfasoval za kritiku sudího žlutou kartu. O pět minut později fauloval na polovině hřiště soupeř a výkřik našeho brankáře "hej" zmátl sudího tak, že běžel sprintem k našemu gólmanovi a dal mu druhou žlutou. Následovala červená a pár emocí ze strany Hozyho. Jelikož nebyl náhradní brankář, šel do brány stoper Adámek a než si srovnal obě tyče už vyndaval míč ze své branky. Byla to střela z vápna nemastná - neslaná, ale zapadla do koutu naší branky. V polovině byl tedy stav 2:0.

O poločase jsme si řekli, že nebudeme hrát nějakého zanďoura a že se pokusíme utkání ještě otočit. A ono se to málem stalo skutkem. Hráči Střešovic jako by se zalekli, že hrají o jednoho více a že v bráně máme místo brankáře stopera, který se zhostil této funkce naprosto perfektně. Hrál jakéhosi libera a posílal dlouhé pasy za obranu domácích. Z těchto pasů nastřelil Petřek tyč a Buzek břevno, kdy se míč odrazil a spadl údajně za brankovou čáru.

Branku však rozhodčí neviděli a z mého pohledu také nemohu říci, že to byla branka. Pak měl ještě další tutovku Maty Buzek, ale míč skončil opět na tyči. Soupeř ve druhé půli nepředvedl vůbec nic, pořádně nevystřelil, a když už, tak byla střela zblokována.

Musím poděkovat všem klukům za výkon ve druhém poločase, kdy jsme byli daleko lepší, i když do soupeřovy sítě bohužel nic nespadlo. Chybělo opravdu málo. Poděkování patří hlavně klukům z mladšího dorostu, kteří měli za odpoledne v nohou dva zápasy a zvládli je se ctí. Věřím, že kdybychom neměli vyloučeného Hozyho, tak jsme neprohráli. Nyní se musíme soustředit na další zápas s Duklou a získat tři body.

Petr Petřek

zdroj: fctempo.cz

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY