U19 - FK Viktria Žižkov B 0:1 pk (0:0)

Střešovice - Potvrdit 3 body ze Svitav a předskočit soupeře v tabulce. Náš cíl na sobotní zápas byl jasný. Ale ne vždy se to povede tak, jak plánujeme.

  Čekali jsme vyrovnaný, tvrdý zápas. Ve 3' prudký centr Marka Papeže zastavuje obrana těsně před Adamem Vejvodou. O minutu později na naší straně Marek Papež odvrací pokus Žižkova. V 6' pláchl po pravé straně Lukáš Rys, vrací na Filipa Kodytka, jehož centr nikdo nedoběhl. V 10' střelu z přímého kopu v klidu krotí Tomáš Doležal. 17' - roh Kuby Suchánka vrátil hlavou Adam Stehlík, střela Lukáše Rysa - zblokovaná, dorážka Tomáše Eckhardta - vedle. 18' - další roh Kuby -  Jarda Hora hlavou do obránce - dorážka Lukáše Ryse zblokovaná.  A do třetice roh Kuby - Dan Lega hlavou těsně vedle. Z protiútoku zahrozili hosté. Střela po uvolnění na vápně minula tyč o centimetry. Hlavičku žižkovských ve 23' zastavilo břevno. Další pokus hostí zablokoval Dan Lega. Stejně to dopadlo se střeou Alexe Fialy po přihrávce Adama Vejvody. Ve 33' jsme přežili i skrumáž před naší brankou - 3 pokusy blokujeme a pak nás zachraňuje offsajd. Ve 35' přímý kop Viktorky končí vedle. Stejně jako hlavička Tomáše Eckhardta po přímém kopu. A když Tomáš Doležal ve 43' chytil lehkou střelu hostí, šlo se do kabin bez branek.

Do druhé půle vstupujeme aktivněji než hosté. Hned ve 46' našel Kuba Suchánek naběhnutého Štěpána Uhlíka, jeho střela neudělala brankáři problém. V 55' Adam Stehlík hlavou netrefil mezi 3 tyče. V 61' vysunul Marek Papež Lukáše Rysa, ten zpětnou nahrávkou našel Kubu Suchánka - jeho  střela neměla potřebnou razanci. Oba dva pokusy Viktorky ve druhé půli jsme stihli zablokovat. A když se hlavou neprosadil V 70' Tomáš Eckhardt, zápas dospěl k penaltovému rozuzlení. Tam jsme neměli potřebný klid v zakončení a když dvě naše penalty zastavilo břevno - Tomáš Doležal jeden pokus Žižkova zlikvidoval - radzje se z prémiového bodu Viktorka Žižkov.

Hrálo se vyrovnané utkání s minimem velkých šancí. Hodně střel na obou stranách zablokovali obránci. Pousy hlavou pak neměly dostatečnou přesnost. Dělba bodů je spravedlivá. Škoda nepovedeného penaltového rozstřelu.

Statistika: U19 - FK Viktoria Žižkov B 0:1 pk (0:0).

Sestava: Tomáš Doležal - Filip Kodytek, Adam Stehlík, Tomáš Eckhardt, Daniel Lega - Lukáš Rys, Marek Papež, Jarda Hora, Adam Vejvoda - Alex Fiala, Jakub Suchánek.    

Střídali: Štěpán Uhlík, Lukáš Lehner, Le Minh Truong, Bar Poleg.

Jirka Barták

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY