FK METEOR VIII - U19 4:0 (1:0)

Ďáblice - Pátý jarní krok v misi udržení divize. Soupeř FK METEOR - lídr na postup. Přesto jsme doufali v nějaký ten bodový zisk.

Úvodem jsme zaznamenali nepřesné pokusy na obou stranách. Pak se hrálo převážně ve středu hřiště. Domácí se pokoušeli o nákopy za obranu, která všechny pokusy ve spolupráci s Tomášem Doležalem likvidovala. My jsme neměli klid na kopačkách a kombinace končili příliš daleko od branky domácích. Ve 22' zahrozil Meteor z přímého kopu - nebezpečný míč propadl až k Tomášoví Doležalovi, který ho stihl vyrazit. Až ve 23' propadl první dlouhý míč za naší obranu, Martin Krejčí stihl útočníkovi znejpříjemnit situaci a ten branku netrefil. Ve 29' napřáhl Jarda Hora z 20 metrů - střela o kousek minula branku. Ve 35' se poprvé mění skóre. Při ošetřování Dana Legy ( musel být střídán se zraněným ramenem) se přes jeho pravou stranu protáhl domácí útočník, zpětnou přihrávkou našel spoluhráče, který mířil přesně k tyči - 1:0. Odpovědět zkoušel Le Minh Truong, kterého našel přesnou přihrávkou Daniel Markvart - střela prošla kousek od tyčky. Těsně před poločasem předvedl Tomáš Doležal tři těžké zákroky, které nám udržely naději.

Do druhé půle vstoupili domácí s větší aktivitou. V 53' po akci na levé straně zakončoval útočník, trestuhodně nehlídaný,  pohodlně do protipohybu Tomáše - 2:0. O minutu později jsme odvrátili rohový kop jen zpět k domácím. Střela z poza vápna byla před Tomášem Doležalem tečovaná - 3:0. Vyšší vedení Meteor uklidnilo. Snížit zkoušel Jarda Hora tvrdou sřelou ze střední vzdálenosti, domácí brankář střelu jen tak tak vyrazil, dorážku už nedopustil. Roh Filipa Šandy zakončoval Bar Poleg střelou nad. Přímý kop Daniela Makvarta našel na zadní tyči hlavu Adama Stehlíka - ten branku netrefil. V 84' dali domácí se štěstím čtvrtý gól. Na sraženou střelu z poza vápna  Tomáš Doležal nedosáhl - 4:0. V 90' se o čestný úspěch mohl postarat Štěpán Uhlík, ale jeho střela po uvolnění od Daniela Markvarta nebyla dostatečně důrazná.

V první půli jsme nervózně hrající domácí do velkých šancí nepouštěli. Bohužel naše pokusy o útok končili nepřesnými přihrávkami nebo střelami. Ve druhé půli, poté co odskočili na tříbrankový rozdíl, už dokázali domácí hru kontrolovat. Další zápas doma proti Slavoji Vyšehrad se nám snad povede lépe.

Statistika: FK METEOR VIII B - U19 4:0 (1:0).

Sestava: Tomáš Doležal - Dan Lega, Adam Stehlík, Tomáš Eckhardt, Martin Krejčí - Le Minh Truong, Jarda Hora, Marek Papež, Filip Šandy - Štěpán Uhlík, Lukáš Lehner.    Střídali: Daniel Markvart, Bar Poleg.

Jirka Barták

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY