U19 - FC Sellier&Bellot Vlašim 3:1 (0:1)

Střešovice - Krok desátý. Zápas dvou rozdílných poločasů kopírujících počasí. Zatímco v prvním deštivém byl lepší soupeř a jen se štěstím jsme ho prohráli jen 0:1, ve druhém, slunečném, jsme šli důrazně a s větším nasazaním za góly a vítězstvím.

Lépe začali hosté z Vlašimi. Ve 13' přišlo první varování. Přímý kop - hlavička na zadní tyči - Marek Papež vykopl před brankovou čárou - dorážka olízla břevno. Ve 14'rychlý brejk hostí skončil zablokovanou střelou. V 17' přišel po dalším přímém kopu závar v našem pokutovém území, Adam Stehlík blokuje první střelu, Vašek Hrdlička vyráží druhý pokus nad. A tak dlouho jsme si koledovali, až se ucho utrhlo. Rohový kop a samotný hlavičkující útočník Vlašimi - 0:1. Jako bychom se nepoučili. Ve 32' ten samý příběh. Rohový kop - hlavička nehlídaného hráče  - tentokrát Vašek Hrdlička vyrazil. Náš jediný pokus o ohrožení branky přišel ve 38' po akci Lukáše Rysa a Lukáše Lehnera, kdy prvně jmenovaný levačkou minul branku. Poločas se dohrál za vydatného deště a převahy hostí bez další gólové šance.

Do druhé půle vysvitlo sluníčko a my jsme se vrátili z šatny jako vyměnění. Ve 49' to zkusil z 20 metrů střídající Daniel Markvart. Gólman jeho pokus vytlačil na roh. O dvě minuty později dvojice Lukáš Rys a Daniel Markvart vyprodukovala nepřesnou střelu. Vyrovnání jsme se dočkali v 61'. Lukáš Rys vystihl rozehrávku hostí a po kličce brankáři uklízel do prázdné brány - 1:1. V 70' přímý kop Lukáše Lehnera tečovala obrana Vlašimi těsně nad. V 80' se ujímáme vedení. Centr Daniela Markvarta spadl ke Štěpánovi Uhlíkovi. Ten se s míčem otočil a střelou o tyč překonal brankáře - 2:1. V 87' mohl uklidnit naše řady Bar Poleg, ale střelu po přihrávce Lukáše Ryse nezklopil mezi tyče. A tak se to povedlo o minutu později Lukášovi Lehnerovi, který na dvakrát překonal gólmana po krásné kolmici od Lukáše Ryse - 3:1.

Dnešní zápas konečně ukázal kluky ve světle, ve kterém je  chceme vidět. Touha po vítězství. Bojovnost i za nepříznivého stavu. Obětavost a spolupráce. Kluci vydřeli důležité vítězství v boji o udžení. Musím pochválit všechny hráče za jejich výkon.

Statistika: U19 - FC Vlašim 3:1 (0:1). Branky: Lukáš Rys, Štěpán Uhlík, Lukáš Lehner.

Sestava: Vašek Hrdlička - Daniel Lega, Adam Stehlík, Tomáš Eckhardt, Martin Krejčí - Lukáš Rys, Jarda Hora, Marek Papež, Štěpán Uhlík - Lukáš Lehner, Alex Fiala.   Střídali: Daniel Markvart, Filip Šanda, Bar Poleg.

Jirka Barták

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY