Sparta Kolín-U19 6:2 (6:1)

Kolín - První mistrovské utkání po strašně dlouhé době na nás čekalo v sobotu v Kolíně. Vstup do utkání jsme absolutně nezvládli a brzy bylo o vítězi rozhodnuto.

Soupeř se po našich nevynucených ztrátách příliš snadno dostával do zakončení a již ve dvacáté minutě jsme prohrávali o tři góly. Ve třicáté minutě dostali domácí výhodu pokutového kopu a i přes dobrý zásah Steinera, kterému se podařilo míč vyrazit, nechali jsme domácím příležitost ke dvěma dorážkám a skóre bylo již o čtyři branky. My jsme se dopředu dostávali obtížně a ojediněle. Vytvořili jsme si sice řadu standartních situací, ale nebyli jsme z nich úspěšní. Ve finální fázi jsme si nepočínali správně a k tomu jsme v 36. minutě "darovali" soupeři další gól a prohrávali už hrozivých 5:0!

Následující přímý kop jsme již zahráli výborně a Magendans využil dobře rozehranou standartku Fischera a snížil na 5:1.
Bohužel prakticky z rozehrávky jsme opět inkasovali a první poločas skončil vysokým rozdílem.

O poločase jsme provedli několik střídání a trochu zamíchali sestavou. Hráče jsme nabádali k většímu důrazu a větší rychlosti při práci s míčem. K nutnému zlepšení komunikace a větší trpělivosti v přechodové fázi.

Druhý poločas jsme soupeře pustili do dvou velmi nebezpečných situací, jinak jsme jej zahráli podstatně lépe a většinu poločasu jsme byli v držení míče my. Soupeř samozřejmě nikam nepospíchal a ofsajdovou pastí nám solidně bránil v podnikání útočných akcí. Nicméně i tak se nám podařilo zakládat nebezpečné útoky a být vyrovnaným soupeřem. Nádherný gól Fischera z dobrých 35-ti metrů do odkryté brány určil závěrečné skóre 6:2 pro domácí.

Pozitiva si můžeme odnést z druhého poločasu, který jsme "vyhráli" 1:0. Naopak ponaučení z poločasu prvního je ještě důležitější. Pokud se chceme vyrovnat kvalitě soupeře, musíme projevit mnohem větší nasazení, pracovat s daleko větší rychlostí, lépe komunikovat a více si věřit.

Sestava: Steiner - Kraus (46´Dařílek), Novotný (46´ Votruba), Magendans, Švejda - Yarullin, Madej, Fischer(K) - Ridzák (62´ Thor), Sinkula (46´ Hudec), Šafránek (64´ Benetka)
Dále připraven: Hrabě
Branky: 43´ Magendans (Frýdek), 68´ Fischer

Daniel Klír, 25.08.2020

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY