Admira Praha B - U19 2:3 (2:2)

Kobylisy - Dohrávkou odloženého zápasu s tradičním soupeřem jsme započali dva "anglické týdny". Zápas se hrál pod umělým osvětlením na umělé trávě v pověstné "kleci" v Kobylisích. Zápasy zde vždy připomínají válečný stav a tento zápas nebyl vyjímkou.

Zápas byl od úvodních minut hrán ve zběsilém Tempu. Sprinterský souboj střídal druhý, tvrdé souboje rameno na rameno, mnoho skluzů a hlavičkových soubojů. Do vedení se dostali v 10. minutě domácí po rohovém kopu (10´1:0). Avšak hned za sedm minut srovnal Šafránek po dobré akci (17´1:1). Hra se odehrávala zejména ve středu pole, ale my jsme měli více míč na kopačkách, výborně jsme kombinovali a střed hřiště jsme ovládali. Odměnou byla vedoucí branka po dobrém napadání, kterou vstřelil Magendans (22´1:2). Domácím se do konce poločasu podařilo srovnat stav (36´2:2) a poločas skončil nerozhodně. V poločase jsme si řekli, že pokud vydržíme pracovat se stejnou rychlostí a důrazem jako v prvním poločase, musí jako odměna přijít vítězství.
Druhý poločas byl podobný tomu prvnímu. Kluci hráli výborně, dostávali se do střel ze středních vzdáleností a postupně jsme stupňovali tempo až do vítězné branky. Po stříleném centru z přímého kopu namířil Fischer od tyče do tyče až ke kopačkám pohotového Šafránka, který se nemohl mýlit (59´2:3). Ačkoli se domácí tlačili dopředu a snažili se vyrovnat skóre, nedovolili jsme jim již jedinou šanci. Střely z větších vzdáleností spolehlivě kryl Rychlík. Zasloužené vítězství jsme si vzít nenechali a vybojovali jsme mimořádně cenné tři body z horké půdy na Admiře.

Kluci si zaslouží naprosté absolutorium za výkon, který předvedli. S kolegou Novotným jsme si ve dvacáté minutě první půle říkali, že takové tempo jaké do zápasu kluci nasadili nemůžou už dlouho vydržet. V tom jsme se mýlili. Vydrželi ho celý zápas! Nemohu chválit jednotlivé hráče. Byl to skvělý týmový výkon a výborně hráli všichni!

Sestava: Rychlík - Thor, Švejda, Votruba, Madej - Yarullin (88. Dařílek), Fischer(K), Magendans - Zima (63. Glagolev), Ridzák (88. Melounek), Šafránek (75. Kraus)
Dále připraven: Hrabě, Steiner
Góly (Asistence): 17. Šafránek, 22. Magendans, 59. Šafránek (Fischer)

Jubilea hráčů (počítáno od sezóny 2015/2016):

Šafránek Kryštof - 75. start za SKS
Madej Jakub - 125. start za SKS
Votruba Tadeáš - 20. start za SKS

Daniel Klír, 5.10.2020
Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY